Kenar yumuşatmayı açınca oyunlar bulanıklaşıyor

İşletim sistemi
Windows 10

serhatkrtpe

Hectopat
Merhabalar PUBG oyununda grafik ayarlarından kenar yumuşatmayı çok düşük seçeneğine alıyorum oyun ciddi anlamda netleşiyor. Fakat tırtıklar arttığı için oyun zevki ve görüntüde bozulmalar oluyor ne bileyim böyle aşırı kötü oluyor. Kenar yumuşatmayı çok düşük dışında bir seçenek deneyince de oyun çok bulanıklaşıyor. Ayrıca sadece PUBG'de sorun değil hangi oyunda kenar yumuşatmayı açarsam sıkıntı oluyor. Bulanıklaşıyor, ne yapmam lazım?

Evet bende de oluyor oyun genelde kenar yumuşatma modundayken öyle oluyor eski bilgisayarda da yeni bilgisayarımda da aynısı oluyor. Sıkıntı yok o oyunun özelliği.

Evet bende de oluyor oyun genelde kenar yumuşatma modundayken öyle oluyor eski bilgisayarda da yeni bilgisayarımda da aynısı oluyor. Sıkıntı yok o oyunun özelliği.

Ben anlatamadım galba oyunla alakası olsaydı sadece sende bendemi sıkıntı yapıyor sadece? İzlediğim ne kadar yayıncı varsa PUBG oynayan kalite o kadar iyi ki ama her şeyi en düşüğe alıyorlar bulanıklık olmuyor.

Ben anlatamadım galba oyunla alakası olsaydı sadece sende bendemi sıkıntı yapıyor sadece? İzlediğim ne kadar yayıncı varsa PUBG oynayan kalite o kadar iyi ki ama her şeyi en düşüğe alıyorlar bulanıklık olmuyor.

Onlar parlaklığı fulluyorlar ondan dolayı. Bir de onların monitörüne sen yakından bakmadığın için sana öyle geliyor. Yayında göremiyorsun o özelliği sen sadece.

Ekran kartı sürücünde oyuna tanımlı kenar yumuşatma veya ölçekleme ayarının açık olup olmadığını kontrol eder misin? Ekranının desteklediği en yüksek çözünürlükte mi oynuyorsun?

Ekran kartı sürücünde oyuna tanımlı kenar yumuşatma veya ölçekleme ayarının açık olup olmadığını kontrol eder misin? Ekranının desteklediği en yüksek çözünürlükte mi oynuyorsun?

Evet. Çözünürlük falan her şey NVIDIA'ya göre yaptım bulanık oyun. Zaten çözünürlük kendi monitörün çözünürlüğü 1600X900.
Temporal aa ve FXAA böyle sonuçlar verir genelde. Smaa MSAA gibi seçenekler varsa deneyebilirsin.

Maalesef sadece çok düşük düşük orta yüksek ve Ultra seçenekler var.

Geri
Yukarı