Kendi canını yakmak neden hoşa gider?

BERKTANIK

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, son zamanlarda yaklaşık 3 aydır hızlı sinirlenmem başladı. En ufak şeyde aniden tepem atıyor, aşırı sinirleniyorum. Sinir yüzünden ya duvara ya da ağaçlara yumruk atıyorum ve bunun verdiği acidan da zevk almaya başladım. Sebebini çözemedim. Fazla garıp geldi çünkü önceden böyle bir şeyim yoktu fakat bu son 3 ayda hem hızlı sinirlenmeye başladım hem de çektiğim acidan zevk almaya başladım ve etrafımdaki insanlarına korkutuyor bu davranışlar. 3 ay önce anneannem vefat etti, ona tepki bile veremedim, üzülmedim. Çok garip hissettiriyor. Aklıma takıldı, doktora falan gitmek istemiyorum böyle bir şey için. Sizce sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, son zamanlarda yaklaşık 3 aydır hızlı sinirlenmem başladı. En ufak şeyde aniden tepem atıyor, aşırı sinirleniyorum. Sinir yüzünden ya duvara ya da ağaçlara yumruk atıyorum ve bunun verdiği acidan da zevk almaya başladım. Sebebini çözemedim. Fazla garıp geldi çünkü önceden böyle bir şeyim yoktu fakat bu son 3 ayda hem hızlı sinirlenmeye başladım hem de çektiğim acidan zevk almaya başladım ve etrafımdaki insanlarına korkutuyor bu davranışlar. 3 ay önce anneannem vefat etti, ona tepki bile veremedim, üzülmedim. Çok garip hissettiriyor. Aklıma takıldı, doktora falan gitmek istemiyorum böyle bir şey için. Sizce sebebi ne olabilir?

Teknoloji formunda böylesine bir sağlık sorunu sorulması biraz tartışılır. En iyi sonuç için hastaneye görünmelisiniz. Bu bir nevi Google'da başım ağrıyor diye aratıp kalp kanseri çıkmak gibi bir şey(!)

Öfkeni çıkaramadığın için en azından kendine zarar verdiğini görmekten tatmin oluyor olabilirsin. Bunun da mazoşizmle veya sadizmle bir alakası yok. Muhtemelen ergenlik döneminden veya daha büyüksen sıkıntılı bir dönem geçirmekten. Velhasıl kelam, 3 aydır yaşanan ve pekte ayırt edici aşırı özellikler göstermeyen bu durum için pek bir şey söylenemez; hele psikoloji gibi karmaşık bir şey için hiç.

Geri
Yukarı