Kendi EFI dosyamı oluşturuyorum

Adnagu

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ve hocalarım,
6 Aydan uzun süredir Mojave sürümünü kullanıyorum fakat bir üst sürüme geçmek uzun süredir hayalim. Hazır laptop Config klasörünü indirecektim fakat bağlantı hata veriyor bu nedenle kendi klasörümü oluşturma kararı aldım fakat doğru yapıp yapmadığımı pek bilmiyorum bu nedenle sizlere danışmak istedim. Klasörü oluştururken;
- OpenCore ile macOS Kurulum Rehberi - Technopat Sosyal
- Laptop Ivy Bridge | OpenCore Install Guide
Kısımlarından faydalandım. Ayrıca sistem bilgim için dpcımanager'i kullandım.

Ekran Resmi 2020-09-25 ÖS 3.54.07.png

Ekran Resmi 2020-09-25 ÖS 3.54.13.png

Klasör görüntüsü ise;

Ekran Resmi 2020-09-25 ÖS 3.56.11.png

Wi-Fi kartım için kextleri şuradan aldım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer kextleri de tamamen sizin hazırladığınız rehberden yola çıkarak klasöre koydum.

Ssdt kısımını çok anlayamadım ama diğer rehberde anladığım kadarı ile yapmaya çalıştım.

Config. Plistini oluşturmadım, onun hakkında çok bilgim yok yine rehberlerden anladığım kadarıyla gitmeye çalışacağım fakat şu ana kadar doğru adımları mı attım?

Ayrıca EFI klasörünü de upload ettim, dilerseniz buradan bakabilirsiniz: EFI

Desteklerinizi bekliyorum, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hocam, kextlerin ve SSDT'nin kısımı doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi, EFI doğru görünüyor fakat kilit ve kolay nokta Config.

Hocam Config dosyasını düzenler iken şöyle bir görüntüyle karşılaştım, donanım olarak benim bilgisayarımda atheros donanımı var burada farklı bir donanım markasınında kextleri var, iptal etmeli miyim? Bu kext dosyası Wi-Fi için indirdiğim Wi-Fi kext dosyası.

Ekran Resmi 2020-09-26 ÖS 4.16.25.png

İptal etmekten kastım oklarla gösterdiğim enabled değerini false yapmak, ayrıca Config dosyamı sizin rehberinizde bulunan site ile check ettim fakat şu hataları aldım.
- OpenCore config.plist Sanity Checker

Config dosyasını ise tamamen sizin rehberinize uyarak yaptım #Config.plist ayarlama başlığından başlayarak, yaptığım hata nedir?

Ayrıca Config dosyasına bakmak isterseniz; Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Cevabınızı bekliyor olacağım, iyi günler dilerim hocam.
Hocalarım, dostlarım yardım edebilecek kimse yok mu?
merhaba, config dosyamda bazı ayarlar eksikti fakat farklı bir şekilde o problemi hallettim fakat config dosyası hazırlarken Platform info aşamasını pek anlamadım, nasıl yapacağım ?
SMbiosu açıp serial ve diğer bilgileri alıyorum fakat onları nereye yazacağımı anlamadım.
==============================
OpenCore config.plist Sanity Checker her şeyi yaptım fakat sadece smbiosta bir hata yapmışım sanırım onu da düzelteceğim. Ayrıca NVIDIA ekran kartımı devre dışı bırakacağım Disabling laptop dGPUs (SSDT-dGPU-Off/NoHybGfx) | Getting Started With ACPI bu yöntemle ondan sonra denemeyi planlıyorum.
Son hali: OpenCore config.plist Sanity Checker
kurulumu başarıyla tamamladım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı