Çözüldü Kendi hazırladığım format USB'si hata veriyor ancak orijinal kurulum USB'si çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UluErdem25

Hectopat
Yer
Ofis
Orijinal kutulu Windows 10'a sahibim ancak kutudaki USB ile ilk sürüm kuruluyor. Güncellemede sorun yaşıyorum ancak konumuz bu değil, bu sorunlar ile uğraşmayı hiç istemiyorum (yeterince çözüm bulmayı denedim sabrım kalmadı) bu sebeple güncel bir imaj ile format atmak istedim. Rufus ve Media Creation Tool kullanarak denedim ancak USB'den boot etmeye kalktığımda ekrana bozuk görüntü geliyor. Birebir aynı şekilde boot ederek orijinal USB'yi UEFI boot edebiliyorum ancak kendi hazırladığım USB ile asla UEFI boot edemiyorum, bozuk bir ekran geliyor sadece.
Rufus 3.9 ve 3.15 sürümlerini denedim. Media Creation Tool ile de hazırladım ancak olmadı. CMD ile disk taraması yaptım sorun çıkmadı, diskpart ile defalarca biçimlendirdim, bölümlerini sildim yeniden oluşturdum ancak sorun çözülmedi. USB'nin arızalı olması en büyük ihtimal ancak bilemiyorum.

1633390653256.png

1633390635765.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Biraz daha beklediğinizde kurulum ekranının gelmesi gerekli. Windows 10'un son sürümlerinde bu tarz bir sıkıntı var ancak sorun teşkil etmiyor.
Her şeyi denemişsin; USB belleği değiştir ve klavye veya mouseuna bağlı olan portlardan birine tak. ISO'yu Rufus 1.14 sürümü ile Boot/MBR şeklinde içine kur. Tekrar kurmayı dene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha beklediğinizde kurulum ekranının gelmesi gerekli. Windows 10'un son sürümlerinde bu tarz bir sıkıntı var ancak sorun teşkil etmiyor.

10 saniye bekleyemediğim için o kadar uğraşıtım, hepinize teşekkürler.

USB port değiştirmeyi denediniz mi?

Anakartın 3 ayrı portunu denedim.

Başka bir flash bellek deneyin. ISO'yu nereden indirdiniz?

İlk denediğim ISO buradan ya da başka bir forumdan moderatör tarafından paylaşılan linkten indirmiştim, sonra media creation tool ile direkt Microsoft'tan indirdim.

Bende de öyle olmuştu bekle kurulum ekranı gelir.

Teşekkürler, bekleyip yeniden formatladım.

Her şeyi denemişsin; USB belleği değiştir ve klavye veya mouseuna bağlı olan portlardan birine tak. ISO'yu Rufus 1.14 sürümü ile Boot/MBR şeklinde içine kur. Tekrar kurmayı dene.

CSM kurabilmiştim zaten, en son yeni bellek alacaktım ancak beklemek gerekiyormuş.

İndirdiğin ISO dosyasının Hash değerlerini kontrol et. Büyük ihtimalle eksik yada hatalı indi. Bu sebeple bu tip bir hata alıyorsun.

Scannow komutu ile kontrol etmiştim sizin dediğiniz başka bir şeyse o nasıl yapılıyor öğrenmek isterim.

/scannow komutu ile kontrol etmiştim sizin dediğiniz başka bir şeyse o nasıl yapılıyor öğrenmek isterim.
Scan Now, kurulu olan sistemin bütünlüğünü denetler. HashTab gibi ücretsiz bir eklenti ile indirdiğiniz ISO dosyasının hash değerlerini hesaplatabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı