Kendi kendine konuşan virüs

Müzik açan virüste vardı. Önemli bilgilerinizi yedekleyip format atın, şahsen ben çok korkardım konuşan virüsten, evde yalnızsın ve bilgisayar bir anda konuşuyor...

Öyle deme. Gece korku film izliyorsun bir anda bilgisayar konuşuyor aklını kaybedersin. Gece gece korku dolu anlar...

Öyle deme. Gece korku film izliyorsun bir anda bilgisayar konuşuyor aklını kaybedersin. Gece gece korku dolu anlar...
Türkiye'ye Cortana desteği gelince nasıl konular açılacak, merak ediyorum.
"Geceleri bilgisayardan kadın konuşma sesleri geliyor."
"Bilgisayarımda kadın konuşuyor."
"Oyun oynarken bilgisayardan kadın konuştu."
Gibi soruları görmemiz muhtemel bence.

Kendi kendine konuşmasın. Sen de onunla konuş. Çok yalnızım bildiğin gibi değil falan de. Gözü korksun biraz.​
Şaka bir yana, ben de pop-up tarzı bir durum olduğunu düşünüyorum.​

İyi sahurlar arkadaşlar biraz önce Twitch'de gezerken bilgisayarda arkadan robotik bir kadın sesi your Computer has been infected with a virüs pay 5000 dollar or your data will be shared tarzı bir şeyler söyledi. Bu nedir, nasıl olur? Bundan birkaç hafta önce benzer bir mail almıştım. Mailde Bitcoin aracılığı ile para isteyen bir hacker vardı. Maili açtım ama herhangi bir linke tıklamadım. Virüs programı olarak Windows Defender kullanıyorum, tarama yaptım ama bir şey bulmadı. Görev yöneticisinde her şey normal gözüküyor. Bu nedir, bilgisi olan var mı?

Defender artık çoğu virüsü tespit edebiliyor. Belki de zararlı bir yazılım yoktur. Bilgisayarınıza sizi korkutmak için basit bir ses dosyası yükleyip tetikleyecek bir işlem gerçekleştiğinde oynatmasını sağlamış olabilirler. Ama tabiki pop-up olması daha yüksek bir ihtimal.

Bana da bu tarz bir mail gelmişti zamanında. Hiç takmadım tabi ki. Çok büyük bir ihtimalle endişelenecek bir şey yoktur.

İlk önce bilgisayarınızda virüs ile ilgli şüpheler duyuyorsanız; Malwarebytes ve AdwCleaner yükleyip sisteminizi taratınız.

Bilinmeyen hesaplardan gelen mailleri açmamnız lazımdır. Belki de virüs yediğinizden dolayı arkadan bir ses geliyordur. Fakat görev yöneticisinde tuhaf bir şeyin olmaması daha da tuhaf.

Windows Defender ile Full tarama yaptım bir şey bulmadı formatı USB'den mi atmalıyım yoksa Windows'dan sıfırla desem düzelir mi?

Geri
Yukarı