Kendi kendine sürekli konuşmak

Aynı durum benim sevgilimde de var. Hatta bir ara kendi kendine konuşurken buldum onu. Hareketleri de sanki karşısında biri varmış gibiydi. Surat ifadeleri o şekildeydi. Hep kendi kendine konuşuyor çünkü onu anlayan tek oymuş. Sen hayatımda girdikten sonra azaldı bu dedi. Onun yalnızlığını giderdiğim için. Yani yalnızlıkla ilgili bir durum bu.
Aynı durumdayım dediğiniz gibi. Beni en iyi şekilde anlayan tek kendim.
Daha yaşınız erken, arkadaşlık kurmadığını bir zaman sonra kendinizi sorgulayacaksınız ve kendinizde bir eksiklik arayacaksınız ama yok. Herkes fazla arkadaşı olacak diye bir olay yok, hatta arkadaşlık şart değil. İnsanlar ile konuşun ama asla güvenmeyiniz. Kendinize en düzgün arkadaşı arayın, bulacaksınız.
Herkesin arkadaşları olunca sanki banada gerekliymiş gibi hissediyor insan ama aslında dediğiniz gibi olmalı.

21 yaşındayım kendimi bildim bileli kendimle konuşuyorum ve içimden de değil. Birçok zaman sesli şekilde dışardan konuşuyorum. Açıkçası çok memnunum ya tek başıma falan hiç sıkılmam etmem. Kendi kendime espri yapar gülerim :D :D

Özellikle biriyle tartıştıktan sonra ya da biriyle görüştükten sonra eğer görüştüğüm kişi yanımdan üzgün ayrıldıysa aynanın karşısına geçip kendimi yargılarım. Aynadaki ben, beni yargılayan insan olur. Konuşurum kendime. Rahatlatır, aydınlatır, hissettirir, düşündürür. Yap bunu. Sen yolunda yürü bırak ne derlerse desinler.

Kendimle konuşurken cevap da veriyorum bazen tartıştığımız da oluyor kendisiyle. Kafaya takılacak bir şey olduğunu sanmıyorum bir nevi düşünmek de kendinizle konuşmaktır kanımca.

Ben kendimi bildim bileli aynı sorunla uğraşıyorum evde annem var televizyon izliyoruz
ben diyorumki ya bu adamda çok acı çekti diyorum
sonra yine ben,
Aynen kanka babası çok eziyet çektirdi diyorum.Evdekiler bana bakıyor ama alıştık :)

Özellikle biriyle tartıştıktan sonra ya da biriyle görüştükten sonra eğer görüştüğüm kişi yanımdan üzgün ayrıldıysa aynanın karşısına geçip kendimi yargılarım. Aynadaki ben, beni yargılayan insan olur. Konuşurum kendime. Rahatlatır, aydınlatır, hissettirir, düşündürür. Yap bunu. Sen yolunda yürü bırak ne derlerse desinler.
Bunu deniycem. O konuda çok sıkıntı çektim dediğiniz gibi.
Arkadaşım var, yanlız da değilim ama bende yapıyorum hem de çok fazla.
Olabiliyor. Bence kendinizle konuşmaktan da arkadaşla konuşmak kadar zevk alıyor olabilirsiniz.
Kendimle konuşurken cevap da veriyorum bazen tartıştığımız da oluyor kendisiyle. Kafaya takılacak bir şey olduğunu sanmıyorum bir nevi düşünmek de kendinizle konuşmaktır kanımca.
Haklısın hocam.
Arkadaş bir yere kadar. Sevgili daha yakın ve iyi olur. Her şeyinizden anlayabilecek bir sevgili.
Hocam bir kere oldu tövbe ettim.
Ben kendimi bildim bileli aynı sorunla uğraşıyorum evde annem var televizyon izliyoruz
ben diyorumki ya bu adamda çok acı çekti diyorum
sonra yine ben,
Aynen kanka babası çok eziyet çektirdi diyorum.Evdekiler bana bakıyor ama alıştık :)
Ne güzel 😊.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şaka bir yana ergenlikte böyle şeylerin olması normal ama kendini fazla kaptırma her şeyin fazlası zarar. ;)

Geri
Yukarı