Kendi kendini devre dışı bırakan anti virüs programı panda ve fidye yazılımı için ne yapılır?

Beyza12

Hectopat
Bilgisayarım da kurulu olan Panda anti virüs programı kendi kendini devre dışı bırakmış. Ne zamandır böyle bilmiyorum. Bir olay vesilesiyle girdim baktım devre dışı o olayı da anlatmak istiyorum. Windows güvenliği bildirim göndermişti ona baktım "koruma geçmişi" başlığı altında " Fidye yazılımı saldırısı durumunda dosya kurtarma seçenekleri..." diye bir şey yazıyor onun altında da "tehdit karantinaya alındı" yazıyor" fidye yazılımını biliyorum da şimdi bilgisayar engellemiş mi? Virüs programı devre dışı kalmış ama bütün dosyalarıma erişiyorum ancak henüz bilgisayarı hiç kapatmadım. Ne yapmalıyım?

Malwarebytes ve kaspersky ile sisteminizi taratın. Eğer dosyalarınız şifrelenmediyse de windows defender engellemiştir ama siz yine de dediğim programlarla taratın sistemi.

1614441777500.png

Kaspersky indir, tarama yap, Panda'yı sil(!).
Eğer erişiyorsan sıkıntı yok, farklı bir antivirüs programı ile tarama yap sonra onu silip Panda'yı etkinleştir.

Malwarebytes ve kaspersky ile sisteminizi taratın. Eğer dosyalarınız şifrelenmediyse de windows defender engellemiştir ama siz yine de dediğim programlarla taratın sistemi.
Eki Görüntüle 898459
Kaspersky indir, tarama yap, Panda'yı sil(!).
Eğer erişiyorsan sıkıntı yok, farklı bir antivirüs programı ile tarama yap sonra onu silip Panda'yı etkinleştir.

İndirin ve tam tarama yapın.

Not: Bu bir antivirüs değil virüs silme uygulamasıdır işiniz bitince silebilirsiniz.
Kaspersky veya Malwarebytes ile tarama yapın.
Herkese çok teşekkür ederim deneyeceğim ama şu panda da "onar" butonuna basınca bilgisayarı yeniden başlat diyor ona tamam desem ne olur işe yarar mı?

Herkese çok teşekkür ederim deneyeceğim ama şu panda da "onar" butonuna basınca bilgisayarı yeniden başlat diyor ona tamam desem ne olur işe yarar mı?

Hocam size tavsiyem kendi kendine kapanan pandayı kullanmamanız. Kaspersky, Bitdefender ve
ESET dururken panda kötü bence.

Herkese çok teşekkür ederim deneyeceğim ama şu Panda da "onar" butonuna basınca bilgisayarı yeniden başlat diyor ona tamam desem ne olur işe yarar mı?
O kadar kişi öneri yapıyor Kaspersky kur diye siz onarma yapıyorsunuz. Onarma sonrası kendin diyorsun bilgisayar kapatrsam sıkıntı olur mu diye sonra yeniden başlatmak istiyorsun. Yeniden başlatınca aktif zararlı varsa dosyaların gitmiş olabilir. Biraz mantık çalıştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı