Kendi Linux işletim sistemimizi nasıl yaparız?

Linux komut satırı uygulamalarını biliyorsan sadece en temel şeylerin yüklü olduğu arch linux, void linux ya da gentoo linux'a bak önce bence.
Yeterince ingilizcen, linux ve programlama bilginiz varsa kendi linux tabanlı distronu yapabilirsin. Sadece nasıl yapacağını anlatan dökümantasyon linki: Welcome to Linux From Scratch!
O da yetmez ben linuxtan bağımsız kendi işletim sistemini yazacağım dersen önünde çok uzun bir yol var derim. İşletim sistemi tasarımı, onun kodlaması, testleri, driver desteği, performansı, işletim sistemin için özel C/Cpp derleyicisi yazmak ve bir dünya şeyi hallederim diyorsan bunların dersini veren üst düzey bir üniversite oku ve ister kendi işletim sistemine en baştan başla, ister Hurd, redox gibi işletim sistemlerine katkıda bulun.

Ben Reiser4 Kullanan İşletim sistemi geliştiriyorum...
NOT : Bazı programları ikonları lisanslamak gerekiyor seninse. (Lisanslanmazsa başkalarıda kullanabilir)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı