Rehber Kendi ücretsiz VPN sunucunuzu kurun! (OpenVPN - AWS)

Hız testi yapınca kaç download kaç kaçıyor? Ben softether protokolü üzerinden kurdum download 20mb'ı geçmiyor.

Kendi internetimde download hızı 80 küsür. Acaba kurulumda bir yanlışlık mı yaptım bir de openvpn veya wireguard üzerimden kurmayı deneceğim.

Windows 10 da bu dediğiniz şekilde kurulum yaptığımızda;
modeme wifi şifresi ile bağladığımız herhangi bir tablet, oyun konsolu veya televizyon;
vpn ile internete bağlanmış olur mu?

Yani bu ayarlar modem üzerinde değişiklik yapar mı?
Yoksa sadece ayar yaptığımız windows 10 lu bilgisayara mı vpn sağlar?

Mesela konum değişikliğini yaptığımızda wifi ile internete bağlandığımızda tüm cihazlar konum olarak değişmiş vpn den faydalanmış olur mu?

Bu kurulumun Windows ile alakası yok. Hayır, bir VPN istemcisi kullanmadığınız cihazlarda bağlanmış olmazsınız, modemde değişiklik olmaz. Modeminizi bir VPN haline getirmiyoruz, dış ülkede bir bilgisayarı VPN haline getiriyoruz gibi düşünün, o bilgisayara bağlanıp, cihazımızdaki internet bağlantımızı o bilgisayar üzerinden geçiriyoruz.

Açıklamanız için teşekkür ederim.
Hocam peki benim bahsettiğim şekilde bir vpn sistemi kurmak mümkün mü?

Yani modeme wifi şifresi ile bağladığımız herhangi bir cihazın (xbox,ps5, televizyon,tablet...) vpn den faydalanmasını istersek, (mesela konum değişikliğinden faydalanması) bunu yapabilir miyiz?

İnternete bağladığım cihazı bir kerelik farklı konum göstermek istiyorum aslında.

VPN desteği sağlayan modemler ile mümkün. Örnek Keenetic, bu konudaki yöntem ile VPN kurulur, VPN bilgileri modeme girilir, modem üzerinden bağlanan cihazlar direkt VPN ile çıkar internete.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…