Kendi VPN'miz ile daha düşük ping alabilir miyiz?

Ücretli bir VPN almanız daha sağlıklı olabilir. Premium bağlatılar kullanıyorlar. Warzone oynarken VPN'siz yaklaşık 120 ping değerleri alırken VPN ile 85-90 değerlerine düşebiliyorum. Çoğu Online oyunlarda değerlerde bu şekilde düşüşler oluyor.

Daha düşük MS almazsınız. Daha stabil bağlantı olur sadece siz kullandığınız için.
Mesela Almanya'daki bir oyun sunucusuna bağlanmak için Almanya'dan sunucu kiraladım ve VPN kurdum. Bazı yerlerde daha az ms ve paket kaybı gibi şeyleri engellediğini yazmışlar. Anlık donmalar, paket kayıplarını vs. ortadan kaldırır mı?

Mesela Almanya'daki bir oyun sunucusuna bağlanmak için Almanya'dan sunucu kiraladım ve VPN kurdum. Bazı yerlerde daha az ms ve paket kaybı gibi şeyleri engellediğini yazmışlar. Anlık donmalar, paket kayıplarını vs. ortadan kaldırır mı?
Hocam uzak bir servera bağlanacağınız için MS düşmez. Fakat dediğim gibi stabiletinin içine donmalar ve paket kayıpları giriyor.

Ping olayı çok fazla değişkene bağlı.

Fiziksel olarak da kaynaklanabileceği gibi, yazılımsal olarak da fark edebilir. Ama elbette, Şöyle örnek verebilirim.

Mesela herkese açık yolda mı daha fazla hız yaparsın, yoksa sadece kendine ait olan yolda mı daha fazla hız yaparsın?

Ama kendine özel yol yapmanında büyük negatif yanları var, mesela çok pahalı.

Geri
Yukarı