Kendiliğinden Ekran Görüntüsü Alıp Atması

drue

Kilopat
Daha fazla  
Sorunuma gelecek olursak gerçekten beni endişelendiren bir durum. Açıkçası ismini bile tam olarak koyamadım, bugün Discord üzerinden arkadaşımla yazıştık. Ardından Discordu kapatıp Facebook üzerinden konuşmaya başladık, o sırada ben arkada gezinirken arkadaşıma 3 adet fotoğraf gitti. Discord'da yaptığımız konuşmaların ekran görüntüleri. Benim bilgisayarımdan çekildiği gözüküyor, ne SS aldım ne de arkadaşıma gönderdim.

Toparlayabildiğim kadar anlatmaya çalıştım, sorun tam olarak nedir, nasıl çözebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok da iç açıcı şeyler söylemiyorsun. Hacklenmişsin gibi duruyor. Bilgisayarını temiz bir formattan başlayarak, Routerinin şifresini değişip, ardına telefonunu sıfırlaman gerektiğine inanıyorum. Bunları yaparken tüm dünya ile olan bağlantılarını kesmeni öneririm.

Bunun dışında farklı bir şeyde yaşamadım aslında ama bilmiyorum kafam çok karıştı.

Teşekkürler.

Çok da iç açıcı şeyler söylemiyorsun. Hacklenmişsin gibi duruyor. Bilgisayarını temiz bir formattan başlayarak, Routerinin şifresini değişip, ardına telefonunu sıfırlaman gerektiğine inanıyorum. Bunları yaparken tüm dünya ile olan bağlantılarını kesmeni öneririm.

Ayrıca keylogger olabileceği söylendi, bunun format dışında çözümü var mıdır ?

Keylogger, kendini gizler farklı bir isim olarak önemli bir dosya gibi gösterebilir ve tarama yapsan en iyi programla bile program bunu es geçer. Tabi başka çözüm vardı ama ben bilmiyorum. Format atabilirsin dostum.

Modeminin şifresini değiştir ve resetle. Bilgisayarını HitmanPro/EEK/Zemana Portable/Adwcleaner ile tarat. Telefonunu da KIS ile taratabilirsin. İstersen bilgisayarında ilave olarak Bitdefender Rescue Disk de kullanabilirsin.

Keylogger, kendini gizler farklı bir isim olarak önemli bir dosya gibi gösterebilir ve tarama yapsan en iyi programla bile program bunu es geçer. Tabi başka çözüm vardı ama ben bilmiyorum. Format atabilirsin dostum.

Bu olay dışında başka bir gariplik yaşamadım, ama son çare format atacağım gibi gözüküyor. Teşekkürler

Modeminin şifresini değiştir ve resetle. Bilgisayarını HitmanPro/EEK/Zemana Portable/Adwcleaner ile tarat. Telefonunu da KIS ile taratabilirsin. İstersen bilgisayarında ilave olarak Bitdefender Rescue Disk de kullanabilirsin.

Öğrenci yurdunda kalıyorum, beni de asıl şüphelendiren bu açıkçası modem resetleme ve şifre değiştirme şansım yok. Dediğiniz programlarla tarama yapıp sonucu yazacağım. Teşekkürler.

Öncelikle internet kaynaklı gibi gözüküyor. İnternet sağlayıcınla konuşursan hacklenme olup olmadığını belki anlayabilirler eğer sistemsel bir hata ise formatla bilgisayarını gitsin.

Dediğim gibi yurtta kalıyorum, yurt müdürü ile görüşüp durumu izah edeceğim. En kötü format, ancak sadece böyle bir gariplik yaşadım. Teşekkür ederim.

İmzamdan KIS 2017 veya 2018 ile sistemi bir taratın. Bir şey bulmaz ise o zaman aralığında yaşadığın durumları açıkça anlatarak ne olduğunu bulabiliriz.

Taramayı yapıp sonuçları yazacağım hocam, teşekkür ederim.

Bu olay dışında başka bir gariplik yaşamadım, ama son çare format atacağım gibi gözüküyor. Teşekkürler

Öğrenci yurdunda kalıyorum, beni de asıl şüphelendiren bu açıkçası modem resetleme ve şifre değiştirme şansım yok. Dediğiniz programlarla tarama yapıp sonucu yazacağım. Teşekkürler.

Dediğim gibi yurtta kalıyorum, yurt müdürü ile görüşüp durumu izah edeceğim. En kötü format, ancak sadece böyle bir gariplik yaşadım. Teşekkür ederim.

Taramayı yapıp sonuçları yazacağım hocam, teşekkür ederim.
Merhaba. VPN kullanabilirsin ama ekran görüntüsü ise bilgisayar kaynaklı.

Yaptığım tüm taramalar sonucunda, sadece hitmanpro programı secoh-qad.dll adlı bir virüs buldu. Diğer uygulamalar herhangi bir virüs bulamadı.

Merhaba. VPN kullanabilirsin ama ekran görüntüsü ise bilgisayar kaynaklı.

Yaşadığım sorunu tekrardan anlatmaya çalışayım. Dediğim sadece o anlık oldu, daha sonra benzer veya tuhaf bir olay yaşamadım.

Discord adlı bir programda arkadaşımla konuşuyordum, 16:08-16:11 arası yaptığımız konuşmaların ekran görüntüsü çekilmiş. Benim bilgisayarım üzerinden onun da tam saati 16:11, tabii benim bu durumdan haberim yok.

Daha sonra yine aynı arkadaşla Facebook üzerinden konuşmaya devam ettik, 17:05'te biraz önce bahsettiğim aralıkta ki konuşmaların ekran görüntüsü benim hesabımdan ona gönderildi. 3 tane ss peş peşe gitti. Ben değil göndermek ss bile almamıştım. O andan beri sürekli virüs kontrolü vs. yaptırdım ancak bir şey çıkmadı. Bunun dışında Pcde bir gariplik yok. Yavaşlama bile yaşanmadı. Olay genel hatlarıyla böyle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı