Kaspersky ekran görüntüsü alırken güvenlik uyarısı verdi

AzPişmişKöfte

Hectopat
Makaleler
2
1651849983348.png

Uzantılar kısmındaki bir fotoğrafın ekran görüntüsünü çekip kendi konuma atıyordum ki bir anda böyle bir bildirim geldi.

1651850038972.png

İp ise böyle.

Eki Görüntüle 1379964

Link uBlock Origin filtremdeki linkle aynı Kaspersky neden beni uyardı?
Filtreyi buradan almıştım.
Bir şey olmuş mudur sisteme?
@26318

Dosya Ekleri

• 1651850261508.png
    1651850261508.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1379949

Uzantılar kısmındaki bir fotoğrafın ekran görüntüsünü çekip kendi konuma atıyordum ki bir anda böyle bir bildirim geldi.

Eki Görüntüle 1379956

İp ise böyle.

Eki Görüntüle 1379964

Link uBlock Origin filtremdeki linkle aynı Kaspersky neden beni uyardı?
Filtreyi buradan almıştım.
Bir şey olmuş mudur sisteme?
Kaspersky indirmeyi engellemiş,merak etmeyin virüs bulaşıcağını sanmam.

Hosts dosyanızı mı değiştirdiniz? Orijinal dosyaya müdahale edildiği için Win32.Hosts uyarısı vermiş olduğunu düşünüyorum. Hosts dosyasının içeriğini kod bloğuna ekleyerek buraya atın.

Hosts dosyanızı mı değiştirdiniz?

Hayır hocam değiştirmedim. #This file has been replaced with its default version by Kaspersky Lab because of possible infection. # # # 127.0.0.1 localhost. ::1 localhost. 0.0.0.0 activation.easeus.com 0.0.0.0 track.easeus.com 0.0.0.0 easeus.com 0.0.0.0 update.easeus.com
Kaspersky dosyayı düzenledi yazıyor fakat ben bu yazının öncedende olduğunu hatırlıyorum tam emin değilim.

1651875109604.png

Aynı uyarıyı tekrar attı.

1651875144717.png

Filtreyi buradan alıp eklemiştim.

EaseUS yazılımı kullanıyorsunuz sanırım, bütün güncelleme servisleri engellenmiş. Dosyayı varsayılan haline sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

One hocam? İlk kez sizden duydum.
Veri yedekleme, disk bölümleme ile ilgili ürünlere sahip olan bir firma. Sizin tarafınızdan müdahale edilmedi ise korsan bir yazılım tarafından veya serial/crack yazılımı tarafından değiştirilmiş olma ihtimali mevcut. Dosyayı sıfırlamayı deneyin, Kaspersky'ın sürekli uyarı verme sebebi dosyanın değiştirilmiş olması. Benzer uyarıyı ESET de verir hosts dosyası değiştirildiğinde.

uBlock kullanıyordunuz sanırım değil mi? Bahsedilen indirme sayfasına baktığımda reklam engelleme için modifiye edilmiş bir hosts dosyası paylaşıldığını gördüm. Sistemde reklam engelleme için kullandığınız başka bir yazılım varsa hosts değişimini devre dışı bırakın. uBlock hosts değiştirmiyor diye biliyorum fakat değiştiriyorsa onu da devre dışı bırakın sorun çözülecektir.

Eki Görüntüle 1380502
Kullandığım diğer eklentilerde bu şekilde.
Ve ben bu filtreyi ekleyeli 2 gün anca falan olmuştur daha yeni demeye başladı.
Bağlantılara müdahale eden çok fazla eklenti kullanıyorsunuz. Malwarebytes'ı kaldırın, Kaspersky yeterli. SponsorBlock da gereksiz bana kalırsa, ekstra kaynak tüketimi.

uBlock filtreleri güncellediyse bundan kaynaklı olarak müdahale gerçekleşmiştir. AdGuard kullanırım, şu sayfada gördüğünüz eklentilerin yaptığını tek başına yapıyor. Hem güvenlik hem de reklam engelleme işini üstleniyor. Kaspersky Protection ile birlikte kullanıyorum, başka ek eklentiye gerek kalmıyor. Öneririm. Filtreleri de hosts dosyasına müdahale etmiyor, dosya içeriğini istemiyor. Bloklamayı tarayıcı bazlı yapıyor ve yeri geldiğinde KSN (Kaspersky Network) tarafından dahi listelenmemiş phishing sayfalarında beni uyarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı