Kendimi çok boş hissediyorum

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba. Direk konuya geçiyorum. Kendimi tanıtmam gerekirse konuşma zorluğu olan, başarılı birisi değilim. Okulda YKS'ye hazırlanıyorum -11. sınıfım- ve konuşmamı yenmek için uğraşıyorum fakat bana çok zaman kalıyor. Sabah 6'dan 2ye kadar okul, 2'den 4E kadar boş boş oturuyorum ve 5'ten 8E kadar dershane ve sonra uyuyana kadar boşum. Kitap okuyorum ders yapıyorum ama toplasan 1 saat etmez. Arkadaş edinmeye çalışıyorum sınıftan okuldan fakat olmuyor. Tabii var birkaç tane fakat gene de istiyorum. Dışarı çıkmıyorum onlarla mesela, eğlencemiz sadece okulda, dışarıda yabancıyız. Psikoloji olarak pek sağlam değilim, içimde bir burukluk var bu da 3 hafta önce sevgilimden ayrılmamdan sanırım.

Ne geleceğe odaklanabiliyorum ne de güncel durumu düzeltebiliyorum. Kitap okuyunca çok okuyamıyorum ve konuşmama etkisi olmuyor. Dersleri evet biraz anlıyorum fakat sorulara gelince anladığımı aktaramıyorum. Arkadaş edinsem de gezemiyorum onlarla, 16 yıllık hayatımda aileme karşı "ben arkadaşlarımla dışarı çıkıyorum" cümlesini kurmadım. Asosyal birisi de değilim, yani konuşma problemim olsa bile terleye terleye, başım ağrıya ağrıya o cümleyi söylemek için uğraşıyorum, kısaca insanlarla tanışmayı seven birisiyim. Ailemle de aram kötü değil beraber salonda film izleriz bazen, ortak izlediğimiz diziler olur onları izleriz. Şu an bana "bize anlatmak istediğin ne?" deseniz onu bile yanıtlayamam ama durum böyle. Düşünmekten yoruldum, çok hayal kuran birisiyim. Kendimi her zaman düzeltmek isteyen birisiyim ve kafamda her zaman "yarınki ben, bugünkü benden daha iyi olmalı" cümlesini geçiriyorum tabii olmuyor. Oyun oynamaya çok vakit harcıyorum çünkü sadece o zaman düşünmüyorum. Gelecek kaygısı yaşıyorum, YKS sınavı var onu nasıl kazanacağım bilmiyorum, konuşma bozukluğuma ne kadar emek versem de birazcık azalmıyor. Bir dere de bir taşa çarpmış ve ona takılmış bir yaprak parçası gibiyim.

Okul ortamında uzak durulması gereken 2 şey sevgili ve sigara. Hiçbir faydası olmayan aksine birçok zararı olan 2 tehlikeli madde. Spor apın, dolaşın, dizi film izleyin, arkadaşlarla konuşun halı sahaya gidin, sinemaya gidin, derslerinize odaklanın, en kötü seçenek olarak bilgisayar oyunu oynayın. Ama bu iki maddeden uzak durun.

Okul ortamında uzak durulması gereken 2 şey sevgili ve sigara. Hiçbir faydası olmayan aksine birçok zararı olan 2 tehlikeli madde. Spor apın, dolaşın, dizi film izleyin, arkadaşlarla konuşun halı sahaya gidin, sinemaya gidin, derslerinize odaklanın, en kötü seçenek olarak bilgisayar oyunu oynayın. Ama bu iki maddeden uzak durun.
Sevgili yapmayı düşünmüyorum okulda fakat kız knk olursa hayır demem, sigaraya asla bulaşmam. Spor yapmayı düşünmüyorum fakat evde yürüme aleti var onda yürüyorum bazen, mekik şınav çekerim günde 10-20 tane veya hatırlayınca. İşte ben futbolda da iyi değilim o yüzden başka arkadaş grubumda o yüzden yazmıyor beni. Ve maalesef ki sinemaya gidecek arkadaşımda yok. Derslere de odaklanmakta zorlanıyorum, yani bunalıyorum fakat ders yapmayınca da yapacakk bir şey bulamıyorum.

Senin yaşlarındayken bende sadece sınava odaklandım dostum yalnız ol daha iyi asıl sorun üniversitede yalnız olmaman benimde arkadaş çevrem var ancak kız arkadaşım yok onuda çok takmıyorum ama arada kafaya takılıyor sadece. Eğer çok daralıyorsan erkek arkadaş ( aga ortamına gir) kafan dağılır sadece madde kullanan tiplerden uzak dur.

Senin yaşlarındayken bende sadece sınava odaklandım dostum yalnız ol daha iyi asıl sorun üniversitede yalnız olmaman benimde arkadaş çevrem var ancak kız arkadaşım yok onuda çok takmıyorum ama arada kafaya takılıyor sadece. Eğer çok daralıyorsan erkek arkadaş ( aga ortamına gir) kafan dağılır sadece madde kullanan tiplerden uzak dur.
Evet haklısınız dediğinizi yapacağım. Kafamdakileri boşverip ders çalışmaya başlamam lazım ve arkadaşlar ortamına biraz daha fazla girmem lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı