Kendimi çok mutsuz hissediyorum

Hocam Müslümansınız. Her gün 2-3 rekat namaz kılmaya çalışın. İbadet edin. İbadet edince Allahın güvencesinde olduğunu hissedeceksiniz. Gerçekten daha mutlu olacaksınız. Eğer dışarı çıkacaksanız bilgisayarınızda kısık sesle olsa da dua okunsun. Nazar değmiş de olabilir. Evde dua açınca ev halkı,ev huzurla dolar.

Hocam Müslümansınız. Her gün 2-3 rekat namaz kılmaya çalışın. İbadet edin. İbadet edince Allahın güvencesinde olduğunu hissedeceksiniz. Gerçekten daha mutlu olacaksınız. Eğer dışarı çıkacaksanız bilgisayarınızda kısık sesle olsa da dua okunsun. Nazar değmiş de olabilir. Evde dua açınca ev halkı,ev huzurla dolar.
Teşekkür ederim deneyeceğim.

Spora başlayın, kurslara gidin, yeni insanlar görün, sohbet başlatın. Bunlar en basit basamak.

Hayat maalesef toz pembe değil hocam, bence hayatımızda büyük hayallere yer yok.
Bu hayatta hayal kurulmamalı her zaman bir hedefin olmalı, hayallere cidden yer yok...

Bu hayatta hayal kurulmamalı her zaman bir hedefin olmalı, hayallere cidden yer yok...

Kurulmamalı demedim hocam kurulmalı fakat gerçekçi, olabilecek hayaller kurulmalı veya sizin deyiminizle hedef kurulmalı. Ayrıca bu kurulan hayallere çok bel bağlanmamalı her zaman olmazsa diye yedek bir plan olması kanaatindeyim ben.

O zaman alın size bir uğraş. Yeni kişiler ile tanışın özellikle kafanızın uyuştuğu bir karşı cins ile konuşmak gerçekten huzur veriyor.
Benim de öyle biri vardı. Kendisi ile belli bir zaman sonra karşılıklı duygular beslemeye başladık. Gece yarılarına kadar gülüp eğleniyorduk. Sonra araya anlamsız nedensiz bir soğukluk girdi. Ben hala eskisi gibi olmak istiyorum onunla ama o hiç çaba göstermiyor. Alakasız olmuş olabilir ama bilgisayarımdan başka kimseyi tanımadığım için önce oyun karakterlerine anlattım kendimi. Şimdi de "gerçek bir insana" söylemek istedim. Gereksiz konuştuysam özür dilerim.

Merhaba, bunu buraya yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama sizden bir tavsiye bekliyorum. Kendimi eskisi kadar mutlu hissetmiyorum. Sanki her şeyden bıkmış gibiyim hayattan hiç zevk alamıyorum ve arada eski zamanlarımı düşünüyorum ve 'vay be ne kadar mutluymuşum, hayattan ne kadar zevk alıyormuşum' diyorum. Çok bunalmış bir haldeyim ve bir çözümünü de bulamıyorum. Bu halimi aileme yansıtıp onları üzmek istemiyorum ve sizden bir tavsiye bekliyorum.
Öncelikle yazacaklarım seni kırmak için değildir. Sürekli eski şeylerin daha güzel olduğunu eskiden her şey daha iyiydi gibi şeyler söyleyen kişiler değişime pek açık insanlar değiller. Biraz eski kafalı taabirini kullanmak doğru olur galiba. Tıpkı Osmanlıya fes geldiğinde gavur icadı diyip geç giydiler. Atatürk fesi kaldırdığında ise onu devlet düşmanı ilan etlemeleri gibi. Değişime ayak uydurmak zorundasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı