Kendimi çok mutsuz hissediyorum

Benim de öyle biri vardı. Kendisi ile belli bir zaman sonra karşılıklı duygular beslemeye başladık. Gece yarılarına kadar gülüp eğleniyorduk. Sonra araya anlamsız nedensiz bir soğukluk girdi. Ben hala eskisi gibi olmak istiyorum onunla ama o hiç çaba göstermiyor. Alakasız olmuş olabilir ama bilgisayarımdan başka kimseyi tanımadığım için önce oyun karakterlerine anlattım kendimi. Şimdi de "gerçek bir insana" söylemek istedim. Gereksiz konuştuysam özür dilerim.

Hiçbir anı gereksiz değildir hocam, içinizi dökmek istemişsiniz bunda hiçbir anormal taraf yok. Acaba araştırdınız mı aranıza neden soğukluk girdi? Ailesi mi izin vermiyor? Biraz sohbet edin. Bu konular konuştukça açığa vurur. Ayrıca yaşınız kaç?

Öncelikle yazacaklarım seni kırmak için değildir. Sürekli eski şeylerin daha güzel olduğunu eskiden her şey daha iyiydi gibi şeyler söyleyen kişiler değişime pek açık insanlar değiller. Biraz eski kafalı taabirini kullanmak doğru olur galiba. Tıpkı Osmanlıya fes geldiğinde gavur icadı diyip geç giydiler. Atatürk fesi kaldırdığında ise onu devlet düşmanı ilan etlemeleri gibi. Değişime ayak uydurmak zorundasın.
Hayatımda eskiye nazaran değişen tek şey mutluluğum yoksa hayatım tamamen aynı sadece duygusal olarak zor zamanlardan geçiyorum diyebilirim.Belkide ergenlik yüzündendir bilmiyorum.
@Akkuşlu hocam İstanbul'da mı oturuyorsunuz?
Evet Pendik taraflarında.

Hayatımda eskiye nazaran değişen tek şey mutluluğum yoksa hayatım tamamen aynı sadece duygusal olarak zor zamanlardan geçiyorum diyebilirim. Belkide ergenlik yüzündendir bilmiyorum.

Evet pendik taraflarında.

Pendik mi be...
Yaşadığım semtte otursaydınız görüşürdük :)

Hayatımda eskiye nazaran değişen tek şey mutluluğum yoksa hayatım tamamen aynı sadece duygusal olarak zor zamanlardan geçiyorum diyebilirim. Belkide ergenlik yüzündendir bilmiyorum.

Evet pendik taraflarında.

Hayata her zaman bir baltaya sap olacağım hedefiyle yaklaş. Eğer "ya olamazsam" diyip karamsarlığa kapılma onun yerine "olmazsa şunu yaparım, o da olmazsa şunu yaparım" diyip plan yapın. Bu hayatınızda çok şey değiştirecektir emin olun. Planlarınızı gerçekleştiremeyince üzüntüye kapılmayın onun yerine sevinin beyniniz her zaman daha da gelişir, çabuk karar verme yetiniz gelişir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hiçbir anı gereksiz değildir hocam, içinizi dökmek istemişsiniz bunda hiçbir anormal taraf yok. Acaba araştırdınız mı aranıza neden soğukluk girdi? Ailesi mi izin vermiyor? Biraz sohbet edin. Bu konular konuştukça açığa vurur. Ayrıca yaşınız kaç?
17 yaşındayım hocam. Kendisine sormak istedim nolduğunu fakat liseye başlayana kadar sadece bilgisayarla dostluk ettiğim için kendimi ifade etmekte iyi değilim. Kendisi de artık ben yazarsam cevap veriyor onun dışında iki yabancı gibiyiz. Ailesi izin vermiyor konusuna gelirsek kendisinin ikizi var ve ikizi sevgilisi ile konuşuyor, geziyor, eğleniyor. Bence sanırım benden soğudu. Ben de zaten öyle pek parlayan birisi değilim.

Güzel olurdu, inanın bunları anlatıpta kimseyi mutsuz etmek istemiyorum bu yüzden bunları buraya yazdım.

Ayrıca kimseye sizi üzen şeyleri anlatmayın üstü kapalı, detaysız bir şekilde anlatıp geçin. Ta ki evleneceğiniz o kadını bulduğunuzda huyu suyu düzgün birini bulunca anlatın onun dışında kimseye bir şey anlatmayın dediğim gibi.

Hayatımda eskiye nazaran değişen tek şey mutluluğum yoksa hayatım tamamen aynı sadece duygusal olarak zor zamanlardan geçiyorum diyebilirim.Belkide ergenlik yüzündendir bilmiyorum.

Evet Pendik taraflarında.
Eğer arkadaş veya aile çevresinde psikolojik bir durum yaşamıyorsanız ya kaynaşmayı bilmiyorsunuz ya da pek çaba sarf etmiyorsunuz. Eğlenmek isteyen kişinin en ufak durumdan bile eğlenebileceğine tecrübe etmiş biri olarak inanıyorum dostum.

Geri
Yukarı