Kendimi hep yaşıtlarımla ve başkalarıyla kıyaslıyorum ne yapmalıyım?

Atilla4715

Femtopat
Daha fazla  
Kendimi hep yaşıtlarımla ve başkalarıyla kıyaslıyorum. Ben 18 yaşındayım çok asosyalim içine kapanık biriyim kendi yaşıtlarımı görüyorum ya da benden biraz yaşça büyük insanları görüyorum onlara bakıyorum çok Sosyaller her şeyi yapıyorlar. Espri olsun şaka olsun başka şeyler olsun vs bir de kendime bakıyorum ben koca bir hiçim diyorum. Kendimi onlardan çok geride kalmış gibi hissediyorum. Ne yapmalıyım?

Onları görünce kendime bakıyorum üzülüyorum böyle hayat geçmez ki bir ömür boyu mesela bugün yazlığa geldik tüm ailecek bayram için kuzenlerime bakıyorum akraba çocuklarına bakıyorum üzülüyorum.

Bence kendini aşırı optimist bir yaşama yönelt. Bir bakıma Polyanayı oyna muhtemelen bir süre sonra farkında olmadan düzeleceksindir.

Amacın sosyalleşmekse insanlarla konuş. Nasıl bir insan olursa olsun . Sana ne kadar aptalca gelirse gelsin , rezil olacak olsan bile gül geç ama yine de dene . Emin ol bir yerden sonra hepsi değil ama aralarından kendine bir grup bile bulmuşsun . Kendi kafanın uyuştuğu insanı bulana kadar bu dediklerimi yap.

Ailemde amcam kuzenlerim ve babam bana hep sen çok asosyalsin kendini geliştirmemişsin çocuk gibi davranıyorsun kendini geliştir diyorlar bana.
Senin yaşlarındayken bende de vardı ama şu dediklerimi uyguladım ve şu an bir sorunum yok.

Emin ol sadece git ve konuş ben de çok utanırdım ama sonra düşündüm ya birine gitsem katılsam grubuna en fazla ne olabilir ki şu andaki halimden daha kötü olamam dimi diye .

Ayrıca seni utandırcak birşey olursa gülüp geç. Bu işin ilacı gibi birşey aslında

Mesela gönüllü olarak depremzedelere yardım için gidiliyor onlara katıl ve yardım et özgüvenini geliştirirsin ve şevk verir bunun gibi bir sürü gönüllü aktiviteleri var onlara katılman faydalı olabilir.

Bu yaş aralığında yapabileceğin en iyi şey bir uğraşı ile meşgul olmandır. En azından ne arkadaşlarının seni etkilemesine ne de senin onlara olan bakış açın bir müddet sonra değişecektir.

Emin ol sadece git ve konuş ben de çok utanırdım ama sonra düşündüm ya birine gitsem katılsam grubuna en fazla ne olabilir ki şu andaki halimden daha kötü olamam dimi diye .

Ayrıca seni utandırcak birşey olursa gülüp geç. Bu işin ilacı gibi birşey aslında
Utanmak bazı şeylerin önüne engel koyuyor arkadaşın dediği gibi gül geç

Geri
Yukarı