Kendimi işe yaramaz hissediyorum

Menemen Baronu

Hectopat
Yer
Trakya
Kendinden nefret eden ve yaptığım en ufak; fark edilemeyecek bir hatadan bile çok fazla utan duyuyorum. 11. sınıfım ve okulda sürekli zorbalığa uğruyorum. Dershanede de aynı şekilde. Yaşıtlarım gibi ne sigaram, ne alkolüm, ne karı kız; sevgili, ne de kumarım var. Harçlığımla sadece soru bankası alırım ve yemek yerim o kadar. Çok depresif, anksiyete ve utangaç bir insanım. Sosyalleşmekten korktuğum için, zorbalık karşısında güçlü bir karşılık veremediğim için, sözde ders çalışmadığım için vb. nedenlerle sürekli ailemden moral bozucu laflar alıyorum. Ailem de zaten asla beni dinlemez. Benim belirttiğim bir fikre bile karşı çıkar beni haksız çıkarılar yani asla kendimi savunamam. Her akşam çalışırım ama sanki çalışmıyorum muamelesi yaparlar. Günde sadece 30 dk telefona bakarım çok bakıyorsun derler, derler derler...

Kısacası kendimi işe yaramaz bir insan olarak görüyorum yazdıklarım her ne kadar öyle demese de ama maalesef öyle. Sadece küçük bir moral ateşlemesi yaparsanız çok güzel olur sosyal ailesi.

Kanka kendine deger katacak seyler yap. En basit kitap okumak hem genel kultur hemde ozguven verir. Kafana taktigin insanlar senden ustun falan degiller onlarda sicip ossuruyor.Sevgilinin olmamasi sorun degil.Karakter olarak icine kapanik birisi misin veya bu depresif halden dolayi mi boylesin ilk once buna karar ver ve sonrasinda analiz yapip tanismak istedigini soyleyip tanistigin kisiye yemek ismarlayabilirsin ve ona derdini anlatip hem rahatlarsin hemde sana hassas davranip yaninda olmak ister. Biraz hayata karsi hedonist yaklasmak gerekiyor yoksa hayat baskilarla ve igrenc yasantilarla geciyor.Kendini ise yaramaz gormen tamamen bu ruh halinde oldugun icin olumlu seyleri dusunemedigin icin oldugunu dusunuyorum. Maalesef Turkiye de yasiyoruz ve hangi aile baskici degil ki? Bunun cozumu birey olarak hayatina devam etmen. Hayat tamamen olaylari nasil yorumlamanla devam ediyor.Tavsiye vermeyi sevmem cunku insanlar ben gibi yorumlayamaz veya herkesin hayati, karakteri farkli sadece yardimci olmak istedim. Bazen butun olaylari sikt*r edip kendi benligini olusturman gerekiyor. Kendini hemen duzeltmek icin zorlama. Zaman ver bence yavas yavas toparlayabilirsin. Asla ama asla motivasyon videolari izleme. Diyeceklerim bu kadar.

Hocam bende 11.sınıfım ve inan ki seninle bazı durumlarım aynı bu yüzden seni çok iyi anlıyorum ama biraz sık dişini 12.sınıftan sonra güzel bi üniversite tutturursan kafan rahat herseyden uzak kafa dinlersin.

Benim amacım mesela üniversitenin dışında sakin bir hayat yaşamak. herşeyden uzak, güvenilir arkadaşlarımın oldugu, hic zorbalıktır, dışlanmadır bunlar olmadan bi banka oturup manzara karşısında hayatı sorgulayıp, sonrada o manzaranın ve huzurlu hayatın tadını çıkarmak istiyorum.

Sen dogru ve düzgün bir sekilde ilerliyorsun ki böyle de devam et. Kumardır, sigaradır, alkoldur bunlar artık Z kuşagına göre ihtiyac yada zevk degil bir marifet ve hava atma işi. Tek yaşamlık dünya bu, tabiki böyle durumlar yaşayacak herkes ama bu durumlardan uzaklasınca cok rahatlayacaksın o yüzden dedigim gibi, sık disini zaten az kalmiş.

Kanka kendine deger katacak seyler yap. En basit kitap okumak hem genel kultur hem de ozguven verir. Kafana taktigin insanlar senden ustun falan degiller onlarda sicip ossuruyor. Sevgilinin olmamasi sorun degil. Karakter olarak icine kapanik birisi misin veya bu depresif halden dolayi mi boylesin ilk once buna karar ver ve sonrasinda analiz yapip tanismak istedigini soyleyip tanistigin kisiye yemek ismarlayabilirsin ve ona derdini anlatip hem rahatlarsin hem de sana hassas davranip yaninda olmak ister. Biraz hayata karsi hedonist yaklasmak gerekiyor yoksa hayat baskilarla ve igrenc yasantilarla geciyor. Kendini ise yaramaz gormen tamamen bu ruh halinde oldugun icin olumlu seyleri dusunemedigin icin oldugunu dusunuyorum. Maalesef Türkiye de yaşıyoruz ve hangi aile baskici degil ki? Bunun çözümü birey olarak hayatina devam etmen. Hayat tamamen olaylari nasıl yorumlamanla devam ediyor. Tavsiye vermeyi sevmem cunku insanlar ben gibi yorumlayamaz veya herkesin hayati, karakteri farkli sadece yardimci olmak istedim. Bazen butun olaylari sikt*r edip kendi benligini olusturman gerekiyor. Kendini hemen duzeltmek icin zorlama. Zaman ver bence yavas yavas toparlayabilirsin. Asla ama asla motivasyon videolari izleme. Diyeceklerim bu kadar.

Evet tavsiye vermeyi sevmiyorsun bu güzel bir şey ve zaten verme lütfen.

Sosyallik işi zaten lisede çok zor dersleri hallet üniversiteyi aileden uzak oku tercih dönemi de aklına ne eserse onu yaz üniversitede halledersin bu sorunlarını kampüste her türden adam ve kadın var kulüpler aracılığıyla yavaş yavaş güzel bir sosyal hayatın olur.
Bir de son olarak biraz dik duruş sergile ulan ot musun sen.

Yeni konular

Geri
Yukarı