Kendimi nasıl daha iyi geliştirebilirim?

Şöyle söyleyeyim İngilizce dizileri altyszısız izliyorum çok eski dönemde geçen bir diziyse orta çağ falan yani bilmediğim eski kelimeler varsa ing. Altyazılı izliyorum Almanca'da kolay geldi biraz ingilizceyle çok benzer. Python'da da iyi bir düzye gelince Java veya C'ye bakmayı düşünüyorum.
Peki başka bir dile yönelmeyi düşündünüz mü? Bir lisan bir insan demek. Kodlamada ise iyi düşünüyorsunuz.

Udemy de, BTK da zaman kaybi. Dersine calis.
30 liralik kursla lisans programina hazirlik yapamazsin.
Katılıyorum, Bilgisayar mühendisi değil de yazılımcı olucaksan evet, aç udemy'den çalış ama bilgisayar mühendisi olucaksan çok acele etmene gerek yok bence. Zaten okulda öğreniceksin. Derslerine odaklanıp hedeflediğin okula girmeye çalış. Zaten o okula girdikten sonra bolca zamanın olucak yazılım için :)

Katılıyorum, bilgisayar mühendisi değil de yazılımcı olacaksan evet, aç Udemy'den çalış ama bilgisayar mühendisi olacaksan çok acele etmene gerek yok bence. Zaten okulda öğreniceksin. Derslerine odaklanıp hedeflediğin okula girmeye çalış. Zaten o okula girdikten sonra bolca zamanın olacak yazılım için :)

Ya zaten yazılım istiyorum ama boğaziçinde sanıım bilgisayar mührndisliği var sadece lisans olarak yazılım var.(Türkiye'de grnel olarak böylr sanırım.

Katılıyorum, Bilgisayar mühendisi değil de yazılımcı olucaksan evet, aç udemy'den çalış ama bilgisayar mühendisi olucaksan çok acele etmene gerek yok bence. Zaten okulda öğreniceksin. Derslerine odaklanıp hedeflediğin okula girmeye çalış. Zaten o okula girdikten sonra bolca zamanın olucak yazılım için :)
Okulda C ve Java'dan başka ne veriliyor?

Okulda C ve Java'dan başka ne veriliyor?
Okuldan okula değişir. Bizde Python, Java, Assembly, Matlab denen lanet bir şey ve son dönemlere doğru C verildi ama size girişte yani ilk öğrettikleri dil dışında bir şey öğretmezler. Kendiniz öğrenmek zorundasınız ki bence olması gereken de o.
Ya zaten yazılım istiyorum ama boğaziçinde sanıım bilgisayar mührndisliği var sadece lisans olarak yazılım var.(Türkiye'de grnel olarak böylr sanırım.
Okuma kesinlikle demiyorum özellikle Boğaziçi, İTÜ vs. değer katar ama "yazılımcı" olmak için okumana gerek yok mühendis olmak için okuman lazım. Türkiye'de büyük şirketlerde bu pek geçerli bir olay değil ama startuplarda ve yurtdışında bir çok/bazı şirketlerde okula bakılmadığına, neler yapabildiğine bakıldığını biliyorum. Tabiyki yine burda iyi bir üniversite seni başvuranlar arasında öne çıkarır ama işi bilen biri varken ben Boğaziçi mezunuyum dersen ve kendini geliştirmemişsen maalesef pek bir işe yaramayabilir. Hem Boğaziçi hem de kendini geliştiren biriysen de işte önün baya bir açık olur :)

Konumuza dönecek olursak :) Mühendislik sana ayrı bir değer, perspektif vs. katar. Bilgisayar Mühendisliğinden donanım vs. gibi alanlara da yönelinebilir ama çoğunlukla insanlar yazılıma yöneliyor. Yani Bilgisayar Mühendisliği iyi bir okulda girebilirsen bir kaç yazılım dışı ders görürsün o kadar ve yine yazılımcı olabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı