Kendimi öğrenci gibi hissetmiyorum

Hocam rehber öğretmeniniz ile acil konuşun. Ailenizin yaptığı hiç doğru değil. İleride ruhsal hastalıklara bile sebep olabilirler.

Rehber öğretmeniniz ile konuşun. Yanlış anlamayın ama bu durum mental sağlığın için çok ciddi. Ayrıca bir tüyoda bulunayım. Öğretmeninize anlatırken ağlamaktan çekinmeyin. Daha rahat hissedersiniz. Kendilerince sizi "felaket bir" geleceğe hazırlıyorlar. Kısaca eski kafalı davranıyorlar.
Eğer gerçekten ailenizi sevmiyorsanız -ki bunu hiç önermem- Türkiye cumhuriyeti aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı'na başvurun. Alo 183 gibi hatlar size yardımcı olabilir. Ama ilk önce rehber öğretmeniniz ile konuşun.

Anlamadığım kısmı neden kardeşim doğunca böyle oldular. İlk kardeşim doğduğunda sıkıntı yoktu onunla hep ilgilendim kıskanç değilim yan. 3.kardeşim doğunca ev tamamen değişti. Bu süreçte önce üstüme düşmeyi ve sorunlarımda bana destek olmayı bıraktılar. Sonra babam işten çıkarıldı o dönemdeki aşırı stres sonunda başka birer insan oldular onları üzmek istemiyorum ama fikirlerime saygı göstermiyorlar yıllardır yalnız olduğumun farkındalar ama inatla kendimi daha yalnız hissetmeme sebep oluyorlar artık kızmaları için bir sebep yok onların istediği okuldayım istedikleri hayatı yaşıyorum artık kendi sınırılarımı çizmeye başlamak istememe neden bu kadar sert tepki gösteriyorlar ve neden hiçbir ortamda kabul görmüyorum kasiyer kadına kolay gelsin demek bile benim için işkence.

Anlamadığım kısmı neden kardeşim doğunca böyle oldular. İlk kardeşim doğduğunda sıkıntı yoktu onunla hep ilgilendim kıskanç değilim yan. 3.kardeşim doğunca ev tamamen değişti. Bu süreçte önce üstüme düşmeyi ve sorunlarımda bana destek olmayı bıraktılar. Sonra babam işten çıkarıldı o dönemdeki aşırı stres sonunda başka birer insan oldular onları üzmek istemiyorum ama fikirlerime saygı göstermiyorlar yıllardır yalnız olduğumun farkındalar ama inatla kendimi daha yalnız hissetmeme sebep oluyorlar artık kızmaları için bir sebep yok onların istediği okuldayım istedikleri hayatı yaşıyorum artık kendi sınırılarımı çizmeye başlamak istememe neden bu kadar sert tepki gösteriyorlar ve neden hiçbir ortamda kabul görmüyorum kasiyer kadına kolay gelsin demek bile benim için işkence.

Bir aile uzmanı falan değilim sadece tahmin ama bence ailenin düşüncesi "Ya evlatlarım yoldan çıkarsa'da onları geri yola sokamassak? Ya anarşi başlarsa ve biz yaşlanınca bize yardımcı olmazlar" diye düşünüp böyle katı davranıyor olabilir.

Bir aile uzmanı falan değilim sadece tahmin ama bence ailenin düşüncesi "ya evlatlarım yoldan çıkarsa'da onları geri yola sokamassak? Ya anarşi başlarsa ve biz yaşlanınca bize yardımcı olmazlar" diye düşünüp böyle katı davranıyor olabilir.

Özellikle annem iki üniversite bitirmiş ama yanlış seçimlerinden ötürü ev kadını olmuş biri. Babamda onunla benzer bir durumda. Kendilerinin sahip olmadığı para, statü gibi kavramlara sahip olmam için baskı yapıyorlar ama lafa geldiğinde biz seni düşünüyoruz yaşanmayan hayallerimizi gerçekleştirmek gibi amacımız yok diyorlar. Her gün evde bu çocuklara çok özgürlük veriyoruz babamlara karşı gıkımı çıkaramazdım sohbetini dinliyorum.

Özellikle annem iki üniversite bitirmiş ama yanlış seçimlerinden ötürü ev kadını olmuş biri. Babamda onunla benzer bir durumda. Kendilerinin sahip olmadığı para, statü gibi kavramlara sahip olmam için baskı yapıyorlar ama lafa geldiğinde biz seni düşünüyoruz yaşanmayan hayallerimizi gerçekleştirmek gibi amacımız yok diyorlar. Her gün evde bu çocuklara çok özgürlük veriyoruz babamlara karşı gıkımı çıkaramazdım sohbetini dinliyorum.
Aradan kaçmak için diyor olabilirler. Seni bir kurtarıcı olarak düşünüyor olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı