Kendimi ona affettiremiyorum

İlişkiler konusunda çok katı düşünen biriyim ve suçunuzu kabul etmeniz suçunuzu meşrulaştırmayacak. Suç dediğime bakmayın sizi aşağılayacak bir şey demiyorum fakat ''benim'' için ilişkide ikinci bir şans yoktur. Bir kere taviz verene her şeyde her zaman taviz verir. Affettirmekten ziyade kendinizi ona bırakın onun istediği olsun. Bir tarafın onayladığı ve istediği bir ilişkiyi diğer taraf istemiyorsa ve o ilişkinin güveni önceden sarsıldıysa ilerisi için pek güzel şeyler olmayacaktır. Unutmaya çalışın demeyeceğim zira gülünç bir cümle olduğu aşikâr. Çabalamanın mantıksız olduğunu düşünüyorum zira hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. Bir ilişkinin ziyadesiyle önemli bir duygusunu çürütmek ilişkinin ileri ki dönemlerine de zarar verecektir. Hayat devam ediyor ve bu çomağına kazık soktuğumun dünyasında dert edilecek mühim bir ton şey var. Size ''şunu şunu yapın düzelecek'' şeyler yazanlara inanmayın. Belli şeylerin ilacı zamandır. Zamanın yanına bir de ilişkiyi hatırlatan etkenleri kaldırırsanız geçmişinize en büyük üflemeyi yapmış olursunuz. Unutmayın; her şey geçer, sadece bazılarına fazla üflemek gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı