Kendimi yazılımda nasıl geliştiririm?

KendineCoderr

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben programlama okudum ve temel olarak dilleri öğrendim. C# dilinde kendimi geliştirmek istiyorum. Çünkü Unity C# ile çalışan bir dil. Fakat kod yazarken illa bir yerde takılıp bakmak zorunda kalıyorum ya da aklımdakileri bazen kodlara dökemiyorum. Bunu nasıl aşabilirim? Az çok algoritma bilgim var ve kurslara da kaydolmak istemiyorum. Nasıl bir yöntem izlemem gerek?

YouTube'dan eğitici video serilerine bakabilirsin diye düşünüyorum, tonlarca konuyla ilgili video var. Kod yazdıkça gelişen bir şey.

YouTube'dan eğitici video serilerine bakabilirsin diye düşünüyorum, tonlarca konuyla ilgili video var. Kod yazdıkça gelişen bir şey.

Birçok ücretsiz, YouTube üzerinden ders veren hocaların derslerine girdim. Hepsine bakıyorum ama inanın artık temel düzeyde olan videolardan sıkıldım ileri seviye olanları bulmak çok zor. Araştıra araştıra illaki tek bir soruna odaklı olarak bulunuyor. Ama benim istediğim şey buna en az seviyede gerek duyacak kadar kendimi geliştirmek. Yoksa yıldız yapmayı, hesap makinesi yapmayı, adam asmaca oyunu yapmayı vs. zaten biliyorum. Zamanında bol bol yaptığım şeyler.
Takıldığın yerin olması normaldir bakarsın internetten. Koda dökememe kısmı için de pratik lazım.
pratik yapmaya çalışıyorum zaten şimdiki projeme bu yüzden başladım. Ama dediğim gibi bir çok eksik görünce insanın bi hevesi kaçıyor. Hırsla üstüne gitmek istesen de hep bir yerlerden patlıyor.

Birçok ücretsiz, YouTube üzerinden ders veren hocaların derslerine girdim. Hepsine bakıyorum ama inanın artık temel düzeyde olan videolardan sıkıldım ileri seviye olanları bulmak çok zor. Araştıra araştıra illaki tek bir soruna odaklı olarak bulunuyor. Ama benim istediğim şey buna en az seviyede gerek duyacak kadar kendimi geliştirmek. Yoksa yıldız yapmayı, hesap makinesi yapmayı, adam asmaca oyunu yapmayı vs. zaten biliyorum. Zamanında bol bol yaptığım şeyler.

pratik yapmaya çalışıyorum zaten şimdiki projeme bu yüzden başladım. Ama dediğim gibi bir çok eksik görünce insanın bi hevesi kaçıyor. Hırsla üstüne gitmek istesen de hep bir yerlerden patlıyor.
Türkçe kaynaklarla bir yere varamazsınız, ayrıca video ile de olmaz. Kendiniz merak edin, bunu nasıl yapmışlar deyin, üzerine gidin. Emin olun ki o soruyu dünyada soran tek kişi siz değilsiniz. Ancak bunu videolu bir şekilde anlatan kişi sayısı az, genelde bunlar soru-cevap şeklinde olur. Stackoverflow tarzı sitelerden bahsediyorum.

İleri düzey yazılım/programla kitabı edinebilirsiniz, tabi bütçeniz yeterliyse.
Yabancı YouTube videolarına bakmadıysanız bir gözatın derim.

İleri düzey yazılım/programla kitabı edinebilirsiniz, tabi bütçeniz yeterliyse.
Yabancı YouTube videolarına bakmadıysanız bir gözatın derim.
ileri düzey kitaplar mantıklı. Edineceğim onlardan. Yabancı kanallara genelde bir sorunla karşılaştığımda bakıyordum ama sanırım daha çok ziyaret edip ihtiyacım olmasa bile bakmam gerekiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı