Kendin Yap #4: Bilgisayar için Ek Minik Performans Monitörü Yapımı

Ne yapalım? Sizin yaptığınız, hazırladığınız, videoya dönüştürmemizi istediğiniz rehber var mı?
Hocam şaka yapmıyorsunuz inşallah.😁

Eğer ciddiyseniz önümüzdeki haftadan sonra Technopat için detaylı rehber yazabilirim. 😀

Bir de aklımda değişik bir video formatı geldi. Eğer direksiyon yapmak isterseniz çok eğlenceli olacak. 😆

Son düzenleme:
gnat_stats_technopat.net5_-1920x1080.jpg

Sistem performans monitörü ile bilgisayarımızın performansıyla ilgili anlık verileri küçük bir ekranda takip edelim. Peki nasıl? Kendi harici sistem performans monitörünüzü nasıl yapacağınızı gösteren bir rehber hazırladık! Sistem performans monitörü fikri nereden çıktı? Biraz geriye gidersek, eskiden kasaların bazılarının üzerinde, sistem içi sıcaklıkları ve fan hızlarını gösteren ekranlar olurdu. Artık göremediğimiz bu özellik, kasalardan güç kaynaklarına […]

Devamı: Kendin Yap #4: Bilgisayar için Ek Minik Performans Monitörü Yapımı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ya ben böyle şeyler yapmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum ve malzeme yok :/

Hocam şaka yapmıyorsunuz inşallah.😁

Eğer ciddiyseniz önümüzdeki haftadan sonra Technopat için detaylı rehber yazabilirim. 😀

Bir de aklımda değişik bir video formatı geldi. Eğer direksiyon yapmak isterseniz çok eğlenceli olacak. 😆
Olan rehberleri, konuları, gördüklerimi ben Çağan ile paylaşacağım, ofiste konuşup "Abi bunun videosunu yapabiliriz bak" dediklerini onaylayıp, alınacakları alıp, videoya çeviririz. Birden fazla defa etiketlemeniz gerekebilir ama güzel olur bence.

D.I.Y. dediğiniz açık kaynak yazılım ve donanım ruhudur biraz, kaynak verip alıp aynen yapmak ya da geliştirip değiştirerek yapmak güzeldir sonuçta.

Olan rehberleri, konuları, gördüklerimi ben Çağan ile paylaşacağım, ofiste konuşup "Abi bunun videosunu yapabiliriz bak" dediklerini onaylayıp, alınacakları alıp, videoya çeviririz. Birden fazla defa etiketlemeniz gerekebilir ama güzel olur bence.

D.I.Y. dediğiniz açık kaynak yazılım ve donanım ruhudur biraz, kaynak verip alıp aynen yapmak ya da geliştirip değiştirerek yapmak güzeldir sonuçta.
O zaman size direksiyon rehberi hazırlarız. @Recep Baltaş düşük bütçe ile, tam anlamıyla uğraşarak bir şey yapsın, @Ali Güngör de hazır parçalar alarak işe başlasın. Sonrasında bittikten sonra vs atarsınız ve (+) ve (-) özelliklerini kıyaslarsınız. Benim tavsiyem ucuza bir 180 derece direksiyon alıp 900 derece yapmak. Daha fazla izleniyor.

Bir de, bunu bir simülasyon serisi şeklinde yapabilirsiniz. Ayriyetten challenge gibi yapıp, düşük ve yüksek bütçe gibi yapılabilir. Sizin zaten bütçe ve ekipmanınız olduğu için sorun olmayacaktır.

@Birisi42 direksiyona merakınız varsa şu anki videolardan yapıp, Technopat videosu ile modafiye edebilirsiniz. :D

Ne yapalım? Sizin yaptığınız, hazırladığınız, videoya dönüştürmemizi istediğiniz rehber var mı?
Direksiyon seti!!
O zaman size direksiyon rehberi hazırlarız. @Recep Baltaş düşük bütçe ile, tam anlamıyla uğraşarak bir şey yapsın, @Ali Güngör de hazır parçalar alarak işe başlasın. Sonrasında bittikten sonra vs atarsınız ve (+) ve (-) özelliklerini kıyaslarsınız. Benim tavsiyem ucuza bir 180 derece direksiyon alıp 900 derece yapmak. Daha fazla izleniyor.

Bir de, bunu bir simülasyon serisi şeklinde yapabilirsiniz. Ayriyetten challenge gibi yapıp, düşük ve yüksek bütçe gibi yapılabilir. Sizin zaten bütçe ve ekipmanınız olduğu için sorun olmayacaktır.

@Birisi42 direksiyona merakınız varsa şu anki videolardan yapıp, Technopat videosu ile modafiye edebilirsiniz. :D
Hocam merakım yok ama bir video gelirse denerim. Sonuçta elden yapılan her şey güzel gözükür yapana hem nostalji de olur. 😀

@Jotariel baksa, ona yapacağız, şuan çalışıyoruz o konuda.
Ha hocam, ben bir çok ürünü sipariş ettim encoder yerine pot kullanacağım geri şuan bütçeyi en düşük safhada tutmaya çalışıyorum. Zaten yakında G29 siparişi vereceğim. :/
D.I.Y sayılmaz ancak kullanışlı bir OSD ekran yapmak isteyenler için birebir olacaktır RivaTuner ile senkron bir şekilde sorunsuz çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı