Kendini beğenmemek

anonim.

Centipat
17 yasindayim ve kendimi asiri derecede cirkin buluyorum ve her aksam kendimi uzuyorum. Siz ister inanin ister inanmayin bu hayatta insana 2 sey ile deger veriliyor: Para ve tip. Peki soracaksiniz neden iyi olmak istiyorsun diye, amacim gidip de kizlarla yatmak, ortamlara girmek falan degil, sadece insanlarin beni insan yerine koyacak kadar bir tipim olmasini isiyorum. İsleri dustugunde degil de normalde de arayip soran, dun gece de ilerde sevgilim olsa dahi evlenmeme karari aldim. Peki neden? Malum ben annemden dolayı cirkin dogdumu dusunuyorum, babam gayet iyi gorunuyor. Benden olan cocuk da cirkin olup hayatini zindan yasamasini istemiyorum. Benim annem bunu düşünememis ne yazik ki, bana en cok koyan ise insanlara derdimi soyledigim zaman bu mu, bu nedir ki gibi seyler soyluyorlar. İnanin bana insanin hayatini mahvediyor, hayattan beklentim yok, artik olmeyi bekliyorum sadece. Ben istedigim kadar kültürlü, zeki, ahlakli, saygili olsam da tipsiz olduktan sonra kimse senin icine bakmiyor. Tavsiye verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçmalama sadece çirkin göründüğünü düşündüğün için mi böyle kendini eziyorsun? Dış görünüş elinde olan bir şey değil ama diğerleri elinde. Ne kekolar ne cingen tipli herifler boş özgüvenleriyle nasıl kızları götürüyor. Sen kendine güven kendini geliştir kimsenin ne düşündüğünü takma zaten sana layık olacak kız da seni sırf çok yakışıklı değilsin diye elemez. Eleyenle de zaten senin işin olmasın başını dik tut

ben de 18 yaşındayım ve liseye başlayana kadar gayet memnundum kendimden yani öyle tipime dikkat etmezdim iyi kötü diye sonra liseye başlayınca bi arkadaşımın burnumun kötü olması yorumu üstüme yapıştı her ayna baktığımda dediği aklıma gelmeye başladı ve inanılmaz etkilendim sosyal medyada veya arkadaşlarıma bakıp ya ne kadar iyiler böyle insanlar varken neden bana baksınlar herkes karakter desede tipe önem veriyorlar ben bile ilk tipe bakıyorum demeye başladım özgüvenim çok düştü insanlarla konuşurken kendimi kasıyorum uzak durmaya çalışıyorum ki kusurumu görmesinler ama yavaş yavaş fark ediyorumki hayatımı mahvediyorum saçma bi sebepten şu an etrafımdaki kimse burnum hakkımda bir şey demiyor kendim olmaya mutlu olmaya çalışıyorum her şey geçici dedikleri gibi bazen tipini beğenmeyip tanıştıktan sonra karakterini beğenip gözüme gelen çok insanlar var o yüzden takmamaya çalış etrafındaki insanlar seni gerçekten seviyorsa emin ol tipine bakmıyorlar ilerde arkana dönüp pişman olma mutlu ol hayatını yaşa tipin çok iyi olup yatalakta olabilirdin

İnsanlar senin yaydığın Aura'ya bakarlar tipine değil, insanlar içgüdüsü olan varlıklardır. Kendini her anlamda geliştirmeye bak, kitap oku hobilerinle ilgilen zaman geçtikçe kendini seveceksin. Şunu da unutma bu Dünya'ya sadece bir kere geliyoruz, böyle şeylerle uğraşmak yerine renkli kısımları görmelisin.

17 yasindayim ve kendimi asiri derecede cirkin buluyorum ve her aksam kendimi uzuyorum. Siz ister inanin ister inanmayin bu hayatta insana 2 sey ile deger veriliyor: Para ve tip. Peki soracaksiniz neden iyi olmak istiyorsun diye, amacim gidip de kizlarla yatmak, ortamlara girmek falan degil, sadece insanlarin beni insan yerine koyacak kadar bir tipim olmasini isiyorum. İsleri dustugunde degil de normalde de arayip soran, dun gece de ilerde sevgilim olsa dahi evlenmeme karari aldim. Peki neden? Malum ben annemden dolayı cirkin dogdumu dusunuyorum, babam gayet iyi gorunuyor. Benden olan cocuk da cirkin olup hayatini zindan yasamasini istemiyorum. Benim annem bunu düşünememis ne yazik ki, bana en cok koyan ise insanlara derdimi soyledigim zaman bu mu, bu nedir ki gibi seyler soyluyorlar. İnanin bana insanin hayatini mahvediyor, hayattan beklentim yok, artik olmeyi bekliyorum sadece. Ben istedigim kadar kültürlü, zeki, ahlakli, saygili olsam da tipsiz olduktan sonra kimse senin icine bakmiyor. Tavsiye verir misiniz?
saçmalıyorsun hayatta tipin önemi yoktur tam tersi insanların sana değer vermesini sağlayan şey zekan ahlakın insanlığın kültüründür.Buna bir de mevki eklenirse çok saygı ve sevgi görürsün.Kendini geliştirmeye önem ver gerçekten gerisi boş bu yaşlarda kızlar tipe vs bakar ama emin bi süre sonra kızlar kendisine zeki kültürlü ahlaklı insanlar arar gerçekten gerisi yalan.

17 yaşındasın muhtemelen ergenliğin bitmedi buda daha değişeceksin anlamına geliyor hem tip hem düşünce olarak.
Seni tipin ve paran için yargılayan ,bu sebepten yanında olmayan insanların sen neden yanında olmak istiyorsun?
Ayrıca sakal bırakmak büyük ölçüde kusurları gizler farklı bi şekil kazandırır insana. Zaman zaman her insan kendini beğenmeyebilir . Takma kafana demekle bişey çözülmez elbet o yüzden herşey insanın kafasında başlar kafasında biter . Bunu sorun olarak gördüğün belli zaten fakat sadece kendin çözebilirsin.
Annene de bu şekilde bakman hoş değil , insanların seni beğenmediğini düşünüyorsun fakat aynısını acımasızca seni doğuran büyüten annene sen yapıyorsun ne derece doğru sence?
Kimse evladını çirkin olsun diye dünyaya getirmez . Her insanın sınavı farklıdır kimi parayla kimi görünüşle kimi zekayla ve sahip oldukları ile sınanır.
Daha çok uzun anlatırımda algılarının açık oldugunuda düşünmüyorum hem bulunduğun ruh hali hemde yaşın yüzünden.
En çok bu yazdıklarında annenin durumuna üzüldüm.

İnsanlar doğal olarak 22-23 yaşına kadar gelişir,büyür ve değişir. Daha zamanın var o kadar sabırsız olup ileride değiştiremeyeceğin bir hata yapma. Umarım 7-8 yıl sonra Twitter'da evrim değil devrim diye fotoğrafların paylaşılır.
Umaım bana da olur ben de 17 yaşımdayım 2 sene öncesine kadar yakşıklıydım şuan değilim ama geçer değişirim umarım xd

Kardeş bir de şu açıdan bak düşünsene sadece yakışıklısın. Başka hiçbir özelliğin yok. Dil bilmezsin, konuşma bilmezsin, oturup kalkmayı bilmezsin. Böyle olsan n'olurdu? Bence her insanın dünyaya katkıları vardır. Bazılarımız şanslı olur ama bazıları da kendi şanslarını kendileri yaratırlar. Kendimizi üzüp bir ömrü heba etmektense niçin gülümseyip bir şeyler başarmak, faydalı olmak için bir şeyler yapmayalım ki? Unutmamak lazım ki her şey çok daha kötü de olabilirdi. Kardeş şunu da söylemeden geçemeyeğim Allah aşkına dünyadaki tüm erkekler çok mu yakışıklı, kızlar çok mu güzel? Ne gerek var kendini üzmeye.

Maalesef kı kardesım haklısın ınsanlar su donemde cogunluk ıle tıp ve paraya bakıyor sımdı sana gelıp hayır oyle degıl aslında karaktere bakıyorlar veya hayır aora nı ıyı tutarsan herkes senı sever demeyecegım cunku oyle bır şey cok nadır ınsanların cogu dıs gorunusunu sevmedıgı kısının ıc gorunusune de bakmıyor ama bu demek degıl kı kendını soyutlaman gerek arkadaslarında olacak gayet kalıtelı 2 3 de olsa 20 30 olmasa da olacak ılla bırısını sevıceksın ve sacma da gelse veya ımkansız o da senı sevıcek belki fıkırlerın belki yetengın için bu hemen yarın olmayacak ama olacak merak etme vazgecmene gerek yok ha evet yakısıklı olmak ınsana bır ozguven verır baska bır amacın olmasa da yururken bıle daha emın adımlarla yurutur ama bu olay şu an dıstan bakınca sana oyle gelıyor normal yakısıklı buldugun adam ozguvenlı gıbı gelıyor hayır o adam sadece bu olayı yakısıklı olup olmamayı kafaya takmadan kendı benlıgını kazandıgı için oyle ozguvenlı tıpını onemsemez bakımını yapar bazı konularda kendını gelıstırır bırseyde gercekten ıyı oldugun hıssını edınır ısen ınan sende oyle olur hayata mutlu bakarsın ve emın ol sen cırkınsın diye çocuklarında cırkın olamaz oyle pat diye baban ıyıymıs bak demekkı babandan gecen genler var vuccudunda baskın olmasa da yanı cocuguna o guzel genler de gecebılır ılerıde.

Geri
Yukarı