Kendini derse verememek

Boranity

Hectopat
Makaleler
1
10. sınıfım öncelikle, hem çalışırken sıkılıyorum bu gayet normal ama ondan sonra çalışamıyorum. Çalışsamda verimsiz geçiyor. Derste sayısalı mesela zar zor dinliyorum yine sıkıntı. Ne yapacağım? 5-6 yıldır çözemedim şu olayı.

10. sınıfım öncelikle, hem çalışırken sıkılıyorum bu gayet normal ama ondan sonra çalışamıyorum. Çalışsamda verimsiz geçiyor. Derste sayısalı mesela zar zor dinliyorum yine sıkıntı. Ne yapacağım? 5-6 yıldır çözemedim şu olayı.

Dikkat dağınıklığı olabilir rehberlik hocanıza danışaabilirsiniz.

Kardesim ayni durum bendede vardi. Derslere odaklanamazdim, bir turlu calismak icin masaya oturamazdim, otursam bile 5 dkka sonra birakirdi.. bi sekilde muhendislik tutturdum . Ilk uni senemde 7 dersin 5 inden kalarak 1.10 ortalama ile giris yaptim uniye. Sonra kendi kendime dedimki " ne yapiyorum ben , bu noktadan sonra hayat basliyor" bi nevi ampulum patladi diyebilirim. Iste bu patlamadan sonra derslerime egitimime kisisel gelisimeme onem verdim. Uniye 2021 de 3.36 ort ile bitirdim. Halbuki uni kazandigimi inanmayan hocam bile vardi. Demem oki ben kendimde sunu anladim, aslina kendimi kandiriyormusum ,ne zaman aklim basima geldi iste ozaman herseyi yapabilecegime inandim. Oyuzden cok gec olmadan sende o ampulu patlat. (Tamamiyle kendi tecrubemden gelen fikrimdir).

Doktora git. Bazı vitamin eksiklikleri dikkat dağınıklığına neden olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı