Kendini kötü hissettiğinde neşelenmek için ne yaparsın?

Mutsuz olduğum zaman genelde oyun oynarım fakat mutsuzluğumu gidermek için değil de kafamı dağıtmak için. Oyundan da sıkılınca aynen devam :)

Kötü bir gün yaşadığınızda veya mutsuzken mutlu olmak için ne yapıyorsunuz?
Eskiden güldüğüm,eğlendiğim ne varsa açar onlara bir daha göz gezdirir ve kendimi gülümsemiş halde bulurum. Tabi bazende eskiden o güzel şeyleri yaptığım dostlarımın hepsinin artık bu yolculukta olmadığını fark ederim eskiden yaptığım şeylere bakarken. Ama her zaman ne olursa olsun güzel anılar bir tebessüm veriyor insana masadan giden dostlar olsa dahi. Kısacası geçmişteki güzel anılara bir göz atarım diyebilirim.

Buzdolabının kapağını açar, bir bakış atar ve abur cubur yok ise dolap kapağını kapatıp rocket league'de air dribble antrenmanımı yaptıktan sonra aynı şeyi tekrarlarım.

Genelde mutsuz olduğum şeyler olay üzerine değil bir sorun üzerine olduğu için mutsuz olup vakit kaybetmek yerine o sorunu nasıl çözeceğime dair yollar arayıp kendimi meşgul ediyorum, bulursam mutlu, bulamazsam kısmet deyip geçiyorum, kafama takmam ne kendim için faydalı ne başkaları için.

Bardağın dolu tarafını görmeye çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı