Kepek ile nasıl mücadele edilir?

Makaleler
10
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri mühendisi
Saçımdaki kepekten hoşnut değildim. Kaşımda da kepek olmaya başladı. Google'dan bir baktım, bir sitede saçtan sonra kaşta oluşur falan denmiş. Kepek ile nasıl mücadele edilir? Nasıl başa çıkılır? Nasıl önlenir? Nasıl tamamen sınırlanır? Neler yapılması gerekir?

Saçımdaki kepekten hoşnut değildim. Kaşımda da kepek olmaya başladı. Google'dan bir baktım, bir sitede saçtan sonra kaşta oluşur falan denmiş. Kepek ile nasıl mücadele edilir? Nasıl başa çıkılır? Nasıl önlenir? Nasıl tamamen sınırlanır? Neler yapılması gerekir?

Bende de var genetik herhalde kepeği önlemek istiyorsan eczanelerden 15 20TL'ye bulabilirsin şampuanın adı ketoral kepeği, saçında oluşan kabukları falan temizliyor saçlarına yüzüne sakalın varsa sakalını güzelce yıkayacaksın ki etksini gör biraz bekletmen gerekiyor şampuanı saçında sonra yıkıyorsun. Yardımcı olabildiysem geri dön mutlu olurum.

Klasik olacak ama.. Kepek bir cilt problemidir. En doğrusu bir uzmana gitmenizdir. Benim saçıma uyguladığım bir yöntem ise, sarımsaklı şampuan Sonra restorex şampuanı kullanmaktayım. Ama kesinlikle aşırı strestende kaynaklı kepek artışının sebebi diyebilirim.

Devlet hastanesi cilt doktoruna gittim. Seboreik dermatit tanısı koymuş. Codermo %0.1 30 ML losyon ve Loprox %1,5 şampuan isimli ürünleri verdi. Bunları kullandıktan sonra eğer işe yaramazsa Dercos Hassas Saç derisi ürününü satın alın dedi.

@Yararsız Üye Sizin eski isminiz Saboteur idi galiba. Sizin kepek ile ilgili bilginiz var mı?

Kesinlikle şampuan değiştirmeyin. Bir şampuan seçin ve her zaman onu kullanın çünkü değiştirdiğiniz anda kepek başlıyor.

Bende aynı sorundan muzdaripim.
4-5 sene önce cildiyeye çıkarak şampuan almıştım, kutusu beyaz, kapağı kırmızı aşağı yukari bir el boyutunda olan bir şeydi.
O şampuan işime yaramadı. :)
Kepek için Head&Shoulders Clinical Strength adlı şampuan önerisini aldım, 1-2 ay sonra alırım muhtemelen.

Geri
Yukarı