Kepek nasıl geçer?

Kafamda bayağı bir kepek var. Bunu nasıl geçirebilirim?
Telaş yapma öncelikle basit yöntemler düşün. Su tüketimini arttır, Şampuanını değiştir(kepek önleyici veya doğal şampuanlar kullan), düzenli duş al( 2 günde 1 yeterli) böyle basit yöntemleri dene olmadı Dermatoloji'ye başvur.

Telaş yapma öncelikle basit yöntemler düşün. Su tüketimini arttır, Şampuanını değiştir(kepek önleyici veya doğal şampuanlar kullan), düzenli duş al( 2 günde 1 yeterli) böyle basit yöntemleri dene olmadı Dermatoloji'ye başvur.
Peki hocam hangi şampuan önerir siniz? Ve su tüketimi ne kadar olmalı?

Peki hocam hangi şampuan önerir siniz? Ve su tüketimi ne kadar olmalı?
Şampuan olarak ben Clear cool-sport Menthol kullanıyorum oldukça memnunum sanada öneririm, menthol etkisi ile kafa derin oldukça rahatlıyor. Su tüketimin ise günde 2.5LT geçerse yağlanmayı azaltıcaktır ve kepek oluşumunu düşürecektir.

Benim kafamda haddinden fazla kepek ve saç dökülmesi vardı. Sırada otururken elim ile saçı attığım anda resmen kepek yağıyordu. Evde saçımı yıkadıktan sonra limon kabartma tozu ardından soda ile iyice ovaladım ve tekrar yıkadım. Sonuç olarak şu an saçımda neredeyse hiç kepek yok. Abimde de kepek vardı abimede aynısını yaptık fakat geçmedi saçın yapısına göre değişiklik gösterebiliyor.

Dermatoloji'de saçınızda gerçekten ne olduğunu öğrendikten sonra:
Eğer seboreik dermatit varsa: Coal Tar, Salisilik Asit, Ketokonazol, Pyrithione Zinc, Selenium Sulfide gibi içeriklere sahip olan şampuanlara yönelin. Bu maddelerden veya benzerlerinden biri yoksa o şampuanın kepekle savaşacak gücü olmadığını düşünüyorum.

Araştırmalara göre en etkili kullanabileceğiniz yağlar: Çay ağacı yağı ve limon otu yağı.

Eğer, saç deriniz nemsiz kaldıysa ise nemlendirici şampuanlara yönelin.

Geri
Yukarı