Saç dökülmesi ve kepek fazlalığı

NoxyOfficial

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Radeon R7 240
AMD Athlon 200GE
A320M-S2H-CF
8 GB
Kepek engelleyici şampuan kullanıyorum. Gene de engel olmuyor, 1-2 gün duş almasam saçıma elimi attığımda her yer bembeyaz oluyor ve saç dökülüyor. Şampuandan başka ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Market ve kimyasal ürünleri tamamen bırak. Babanın da saçı yoksa dökülmen genetiktir (benimki de öyle çünkü). O yüzden doğal, organik sabunlar var(bıttım vs.) onları tercih et. Zeytinyağı maskesi yap. Karanfil serumu uygula. Ama dökülme genetikse maalesef bir çaresi yok. Şimdiden para biriktirip saç ektirecek yer araştıralım.

Kepek engelleyici şampuan kullanıyorum. Gene de engel olmuyor, 1-2 gün duş almasam saçıma elimi attığımda her yer bembeyaz oluyor ve saç dökülüyor. Şampuandan başka ne yapabilirim?
Saçınızda Seboreik Dermatit var, yağlanma ve kepeten kurtulabilirsiniz, kepek önleyici şampuanları kesinlikle kullanmayın deriyi inceltir, saçlarınozı döker ve daha fazla kepek yapar, aşağıdaki video da aradığınız bilgiler mevcut

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi şampuanı kullanıyorsun. Benim saç tipim head and shoulders ı benimsedi ve kepek yok ama berber filan farklı bir şampuan kullanıldıgı zaman hemen ertesi gün kepekleniyor 3-4 yıkama sonrası kendi şampuanımı kullanınca azalıyor 6-7 yıkama sonra kepek kalmıyor.

Ben de kepek, yağlanma vardı ve bir de saçım aşırı kirleniyordu.
Head&Shoulders Clinical Strength aldım, derdime çare oldu.

Bu tür şeylerle uğraşamam dersen git cildiye bölümüne, belki uygun tedavi bulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı