Kepek şampuanı önerisi

Paradox_xeno

Hectopat
Saçım çok kepekleniyordu. Eczaneden 120 TL'ye bir şampuan aldım. Kafamdaki kaşıntılar ve kepek azaldı ama tamamen iyileşmedi. Kutu bitti ve hala aynı. Sizin bir öneriniz var mı?

Vichy'i çok övüyolar fakat bence hastalığınız kepekten ziyade egzema, seberoik dermatit gibi hastalıklar olabilir doktora göründünüz mü?

Saçım çok kepekleniyordu. Eczaneden 120 TL'ye bir şampuan aldım. Kafamdaki kaşıntılar ve kepek azaldı ama tamamen iyileşmedi. Kutu bitti ve hala aynı. Sizin bir öneriniz var mı?
Ardıç Katranlı Sabun olur, ardıç ağacı yağından yapılma, kahverengi renkte ve hafif yanık kokuludur. Katran sabunu diye de bilirler.

Yağlı ciltte killi/kükürtlü sabun önerirler çok kullanımda aşırı kurutur kepek geri başlar, ya da tam tersi kuru ciltler için sütlü sabunlar verirler, o da aşırı nem yapar kepek geri başlar.
Katran sabunu ise cildi dengeye sokar, ayrıca yara iyileştiricidir, anti-bakteriyeldir.
Cilt kuru ya da yağlı olsun en iyi gelen sabun katran sabunudur.

Ben Hatay'dan Şenköylüler'den alıyorum:
Ama her şehirde aktarlarda, bazı baharatçılarda ya da doğal ürün satan dükkanlar ve internet mağazalarında olur:

Geri
Yukarı