Kepekten kurtuluşum

omercik2018

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba arkadaşlar.
Kısa bir zaman önce saçımda çok ciddi kepeklenme vardı. Bunu nasıl yaparım diye düşünürken kafamda tasarladığım çözüm ile kepeklerden kalıcı olarak kurtuldum. Şimdi sizlere de bunu nasıl yaptığımı anlatıyorum.

10965695823922.jpg

1-öncelikle yapmanız gereken saçınızı rebul lavanta kolonyası ile bir tutam pamuğa dökerek iyice saçlarınıza sürüyorsunuz ama bayağı bir döküp sürüyorsunuz. Saçınıza öyle bir baskı yapın ki dipleri kolonyadan yanana kadar. Bunu uzun süre yapın ve her yerine yedirin. Bunu yaptığınızda saçınızda ki ölü derinin kokusunu fark edeceksiniz.
2- saçınızı kolonya ile iyice yedirdikten sonra 10 dk kadar bekleyin kolonya ölü deriye etki etsin.
Sonra saçınızı yıkamaya başlayın kolonyayı su ile yok edin.
DP marka tuz içermeye şampuan ve konazol marka şampuan ile ikisini beraber karıştırıp saçınıza sürün iyice ovalayarak şampuanı saçınıza yedirin.
Bunu iki sefer tekrarlayın ve saçınızı iyice durulayın.

10578749784114 (1).jpg

Konazol-şampuan-ne-işe-yararfiyatı-nedirkullananlar-memnun-mu.png

Kolonya işlemini bir kere yapmanız yeterli ama bu şampuan karışımını konazol şampuan bitene kadar günlük yapın. Zaten mevsim yaz her gün duş alıyoruz.
Konazol şampuan bittikten sonra tuzsuz şampuan kullanmaya her zaman devam edin.
DP şampuan marketlerde konazol ise eczanelerde bulabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağır egzema sorunları yaşıyorum, eczaneden 15 liraya aldığım konazol şampuanla 2 seansta tertemiz oluyorum. Konazol harbiden büyük icat :D
Bir süreliğine. Seboreit dermatitin tedavisi yoktur. Tedavi altında verilen ilaçlar kortizonlu şampuanlar ve kremlerdir baskılarlar semptomları. Etkileri geçince şikayetler tekrar başlar.

Ağır egzema sorunları yaşıyorum, eczaneden 15 liraya aldığım konazol şampuanla 2 seansta tertemiz oluyorum. Konazol harbiden büyük icat :D
Arkadaşın dediği gibi, "bir süreliğine" ve "etkiler geçince şikayetler tekrar başlar". Konazol'u ilk 1 saat içinde 2 defa kullandıktan sonra 1 ay boyunca şikayetim olmamıştı. Yaklaşık 1 sene düzenli kullandıktan sonra artık etki göstermediğini gözlemledim ve Ectopix M kullanmaya başladım. Özellikle günlük bakım ve duştan sonra kullandığımda şikayetlerimi tamamen yok ediyor.

Geri
Yukarı