Çözüldü KERNEL DATA INPAGE ERROR mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EskoriX

Hectopat
Bugün YouTube'da takılıyorum, masaüstüne bakayım dedim ve PC dondu. Birkaç dakika bekledim ve başlıkta yazdığım hatayı aldım ama hemen kapandı. Sonra XP yükleniyor ekranında kaldı, RAM'leri söküp taktım HDD kablolarını söküp taktım 5 dakika kadar bekledim ve PC açıldı. İlk olarak sorun var mı? Bunu nasıl anlayacağım?

Çözüm
Muhtemel olarak diskiniz arızalıdır. Dump var mı acaba sistemde?

Muhtemel olarak diskiniz arızalıdır. Dump var mı acaba sistemde?

Çözüm
XP'de de vardır. Dilerseniz öncelikle bi' HD Tune'dan Health sekmesinin ekran alıntısını atabilirsiniz. Sonrasında da -oluştuğunu pek sanmıyorum ama- minidump dosyası varsa paylaşabilirsiniz.

Health sekmesi bu şekilde, Error Scan yapıyorum şu anda.

Dosya Ekleri

• IMG20210626150256.jpg
    IMG20210626150256.jpg
    147 KB · Görüntüleme: 159
Beni ne kadar götürür? Sanırım bad sector de var. Onu nasıl çözebiliriz?
Şu an ne bütçem ne de HDD var. Beni idare etmesini sağlasak yeterli.
Bad sectorli kısmı kullanmamayı, veya silmeyi nasıl yaparız? Hala sürüyor, bitince atacağım görseli.

Sizdeki hata donanımsal olduğu için size tavsiyem yeni bir diske geçmeniz. Dilerseniz HDD Regenerator ile bir süre idare etmesi için bozuk sektörleri devre dışı konuma getirebilirsiniz. Kullanımı hakkında pek bilgim yok, başından söyleyeyim.

Maalesef bütçem yok, harcama yapamam o sectorleri devre dışı bırakalım, 3 ay idare etsin yeter. Fakat günlük akşama kadar çalışıyor. Sizce götürür mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı