Çözüldü KERNEL DATA INPAGE ERROR mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EskoriX

Hectopat
Bugün YouTube'da takılıyorum, masaüstüne bakayım dedim ve PC dondu. Birkaç dakika bekledim ve başlıkta yazdığım hatayı aldım ama hemen kapandı. Sonra XP yükleniyor ekranında kaldı, RAM'leri söküp taktım HDD kablolarını söküp taktım 5 dakika kadar bekledim ve PC açıldı. İlk olarak sorun var mı? Bunu nasıl anlayacağım?

Çözüm
Muhtemel olarak diskiniz arızalıdır. Dump var mı acaba sistemde?

Tamam sectorleri devre dışı bırakmaya çalışıyorum şu an, durumu yazılımsal olarak çözebilir miyiz? Bu Health'da olan hata ne anlama geliyor?
Veya D ile C'yi birleştirmek ömrünü uzatır mı? 1.74 GB bad sector varmış.

Tamam sectorleri devre dışı bırakmaya çalışıyorum şu an, durumu yazılımsal olarak çözebilir miyiz?

HDD Regenerator ile kapatarak çözebilirsiniz. (Kısa süreli çözüm olduğunu hatırlatmak isterim.)

Bu Health'da olan hata ne anlama geliyor?

Bunun anlamı, sabit diskinizin fiziksel parçalarının bozulmaya ve arızalanmaya başlamasıdır. Disk değişimi bu durumda önemli bir husustur.

Veya D ile C'yi birleştirmek ömrünü uzatır mı? 1.74 GB bad sector varmış.

Bu konu hakkında bir bilgim yok. Sorun çözülürse belirtmeyi unutmayın. İyi günler, kolay gelsin.

Sisteme takarsınız ve HD Tune ile sağlığını kontrol edersiniz. Bir sorun yoksa ana disk olarak onu kullanırsınız. Doğru HDD'yi bulduktan sonra lütfen konuya sorunun çözülüp çözülmediğini bildirin. Cevabınızı bekliyor olacağım.

Tamam doğru HDD'yi bulmaya çalışıyorum sorun olursa yazacağım teşekkürler.
Tamam ilk HDD ile başlıyorum. Taktığımda "Checking NVRAM" yazısında takılıp kalıyor.

Son düzenleme:
Şimdi benim sorunum kesin HDD'de değil mi?

Laptop HDD sağlam şuanda sapasağlam kullanıyorum fakat ona geçince XP formatlayıp kullanacağım. Eğer sorun HDD'de ve kesin çözülecekse ona göre HDD'yi sökeceğim.

Bu hata genel anlamda HDD sorunu ki sizde de HDD sorunluydu. Denemekten zarar gelmez fakat kesin bir şey demem güç. IDE HDD kullanıyorsanız IDE kablonuz da zarar görmüş olabilir. Ama sorun bence depolama birimiyle alakalı.

Geri
Yukarı