Kernel Power 41-61 Hataları

Kuda

Centipat
Arkadaşlar düzenli olarak bu hatayı alıyorum önceleri günde 1 defa olurken şimdi arka arkada 2-3 defa sistem kendini yeniden başlatıyor. Olay görüntüleyicisinde iste hata kodu olarak kernel Power 41-63 var restartların sebebi olarak. Ne yapmam gerektiğini çözemedim bir türlü. RAM'leri Memtest ile test ettim sorun yok OCCT testinde yine sorun yaşamadım. Sıcaklıklar ile ilgili bir problem olduğunu da düşünmüyorum çünkü sistem boşta iken böyle oluyor. Oyun oynarken hiç başıma gelmedi daha. Ancak oyuna girmeden önce lobideyken yani yine sistem boştayken diyebiliriz 2-3 defa gerçekleşti. Genelde ise PC yeni açıldığı zaman yapıyor bunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim Acer laptopta geçenlerde deli etti beni. Aynı bu hatayı alıyordum ve sinirlenip Windows 10 temiz kurulum yaptım ve yaklaşık 2 haftadır falan bir sorun yaşamadım. Genelde donanım kaynaklı olduğu söylense de, temiz kurulum ile de çözüldüğü söyleniyor.

Tecrübeniz varsa genel bir temizlik yapabilirsiniz. Ben işlemci fanı, termal macun, anakart, RAM bellek pinlerini temizleme gibi bakımlar yaptım. Yabancı forumlardan falan baktım ama tatmin edici bir çözüm bulamadım. Anakart veya güç bileşenleri,kondansatör veya voltaj sorunlarından dolayı olduğu tahmin ediyorum. BIOS üzerinde herhangi bir değişiklik yaptıysanız, sıfırlamanızı öneririm.

İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın. Olay görüntüleyicisinde sorun gözükmesi kullanımda sıkıntı yaşatmıyorsa dert edilecek bir şey değildir.
Donanımsal soruna genelde işaret eder değiştirdiğin parça PSU sorunları elektrik kaçağı gibi sorunlar genelde neden olur. Sürücü sorunları da kısmen yaşatabiliyor. Kısaca teknik bilmene bağlı, bilmiyorsan kullanımda sorun yaşıyorsan garantiye gönderin kendiniz çözemiyorsanız.

İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın. Olay görüntüleyicisinde sorun gözükmesi kullanımda sıkıntı yaşatmıyorsa dert edilecek bir şey değildir.
Donanımsal soruna genelde işaret eder değiştirdiğin parça PSU sorunları elektrik kaçağı gibi sorunlar genelde neden olur. Sürücü sorunları da kısmen yaşatabiliyor. Kısaca teknik bilmene bağlı, bilmiyorsan kullanımda sorun yaşıyorsan garantiye gönderin kendiniz çözemiyorsanız.
Sistemi servise gönderdim Vatan Bilg anakartta sorun var dedi ve msi a yolladı. Ancak onlar bir sorun bulamamışlar. Yardımcı olmak ister miydiniz ve bana yapmam gerekenleri söyler misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı