Kernel Power 41(63) hatası

dr.witcher

Centipat
Daha fazla  
İyi Sosyaller. Benim sorunum Lenovo ipg 3 laptopumda durduk yere bazen bu hatayı almam. Bu hatayı 4 kere falan aldım 4 ay boyunca. Her zaman almıyorum ve oyun oynarken almadım. Genelde PC boşta veya Chrome da takılırken mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor. Minidump klasörü oluşturma açık olmasına rağmen klasör oluşmuyor. Bu sorrun genelde neden olabilir? Stress testinde vs de bir şey olmuyor FurMark ile de test edip bayağı oyun da oynadım hiçbir hata almadım.

Ayda bir falan olması çok garip değil mi? PC yükte değilken falan oluyor genelde. Anlayamadığım bu Windows kaynaklı mı yoksa donanım kaynaklı mı? Bunu yaşayan bir arkadaş anakartını değiştirmiş Lenovo servisi ama ulaşamadım şimdilik arkadaşa. Hazırda beklet vs de kapalı. Prizde de olmuştu bir kere, bugünde bataryayı kullanırken oldu. Yani adaptör ile alakası yok. Windows 11'e geçilir mi bu hata için?

@dr.witcher @424997 hocam aynı sorunu yaşamışsınız ve onboard GPU kaynaklı olduğunu söylemişsiniz eski mesajlarınızda. Sonradan bir sıkıntı yaşadınız mı?

Dosya Ekleri

• 3.PNG
    3.PNG
    84,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
GPU da sebep olabiliyor. Laptoplarda ise bunun için genelde dediğiniz gibi anakart değişimi de yapılıyor.

GPU da sebep olabiliyor. Laptoplarda ise bunun için genelde dediğiniz gibi anakart değişimi de yapılıyor.

Hocam ben şimdi sorunu nasıl belirleyeceğim mesela son 2 ayda bir kere oldu. Oyun oynarken hiç olmadı. Sadece günlük iş yaparken oldu. Donanımsal sıkıntı olsa daha çok olması lazım değil mi? Servise vereceksem ne demeliyim? Aklıma Windows'un onboard GPU güncellemesini kendisi yapıp eskü sürücü kurması geliyor ama emin olamadım.

Olay kaydını onlara atabilirsiniz.

Olay kaydını onlara atabilirsiniz.

Peki şimdi Windows'un ekran kartı sürücüsünü güncellemesini engelleyip kendim AMD sitesinden güncel dirver indirim. Zaten daha garantisinin bitmesine 20 ay olduğundan bir iki ay beklemek mantıksız olur mu? Eğer sorun devam ederse öyle göndermeyi düşündüm. Şu an bir önemli hata var 2 hafta önce falan format atmıştım.

20 ay daha varsa sıkıntı olmaz.

Mesajınızı geç gördüm kusra bakmayın. Sosyale giremiyorum.
Bendeki sorun ekran kartını eski sürüme güncellemesiyle alakalıydı ve sizin aldığınız hatayı alıyordum. Eski konuda yaptığım çözüm işe yaradı sorun yaşamıyorum. Eğer güncellemeden dolayı yaşıyorsanız yüksek ihtimal aynı sorundur.
Ve evet gerçekten her format sonrası bu çözümü yapmak zorundayım.

Geri
Yukarı