Kernel Power 41 (63) hatası

Sarp Atalık

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8Gb 1333 mHz
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD
Ekran kartı
AMD Radeon 4830
Anakart
Gigabyte H61M-DS2H
İşlemci
İntel Pentium G2020
Arkadaşlar selam, yaklaşık 3-4 aydır bilgisayarımda böyle bir mevzuyla uğraşıyorum. Yeni güç kaynağı aldım kasa aldım RAM'i de değiştirdim fakat hiçbir faydası olmadı. Bilgisayar 35-40 dakika çalışıyor sonra sanki fişini sök tak yapmışım gibi kapanıp kendi kendine tekrar açılıyor. Olay günlüğüne baktığımda Kernel Power 41 63 diye bir olay var tam bilgisayarın kapandığı saatlerde. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sorun yok, peki sistem hala kapanıyor mu?

Evet maalesef kapanmalar hala devam ediyor. Testten önce de kapandı hatta.

Bilgisayar kapanmadan önce böyle bir Event var. SSD ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-20_153938279.png
    resim_2023-10-20_153938279.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Evet maalesef kapanmalar hala devam ediyor. Testten önce de kapandı hatta.

Bilgisayar kapanmadan önce böyle bir Event var. SSD ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Buna ek olarak Intel Management Engine ile ilgili de bir hata var. Ama genel olarak Windows'un sık sık bir sürü ayrı noktasında hata var. Bu sistemin desteklediği Windows 8.1 en fazla. Bu sorunu gidermek için hiç temiz kurulum yapmayı denedin mi? Diskinin giriş çıkış kablolarını kontrol et, farklı kablo farklı anakart portu ile de dene.

Şu rehberi uygula: Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak

Buna ek olarak Intel management Engine ile ilgili de bir hata var. Ama genel olarak Windows'un sık sık bir sürü ayrı noktasında hata var. Bu sistemin desteklediği Windows 8.1 en fazla. Bu sorunu gidermek için hiç temiz kurulum yapmayı denedin mi? Diskinin giriş çıkış kablolarını kontrol et, farklı kablo farklı anakart portu ile de dene.

Şu rehberi uygula: Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak

Hayır denemedim fakat sistemi birkaç kez söküp farklı portları da deneyerek taktım. Şu an Windows 8.1 kurmamı önerir misiniz?

Hayır denemedim fakat sistemi birkaç kez söküp farklı portları da deneyerek taktım. Şu an Windows 8.1 kurmamı önerir misiniz?

Direkt öneremem, hata tespiti yok ortada çünkü. Şu rehberi uygula, RAM'in XMP ayarını kapatıp bir süre de öyle dene. Sorun devam ederse temiz kurulum ile 8.1 denenebilir. Öncesinde, bugüne ait Event Viewer kayıtlarını da atabilirsin.

Direkt öneremem, hata tespiti yok ortada çünkü. Şu rehberi uygula, RAM'in XMP ayarını kapatıp bir süre de öyle dene. Sorun devam ederse temiz kurulum ile 8.1 denenebilir. Öncesinde, bugüne ait Event Viewer kayıtlarını da atabilirsin.

Hocam rehberi uygulayacağım fakat ondan önce bir şey sormak istiyorum. BIOS'umda XMP ayarı yok bu normal mi?

Geri
Yukarı