Kernel Power 41-63 Hatası

obyv

Centipat
Evet arkdaşlar merhabalar iyi forumlar. Açıkcası bu sorun çok sinir edici ve delirtici bir sorun yaklasık 1 aydr ugrasıyorum ve bıktım donanım değiştiremiyorm ama donanım ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Bazen 3-4 günde 1 bazen 1 günde 1 bazen 1 saatte 1 şimdi ise sürekli reset atıyor. Bütün USB'leri çıkardım taktım RAM'leri aynı şekilde kabloları değiştirdim. Yazılım taramaları Benchmark FurMark temiz. BIOS en son güncel. XPM acık kapalı fark etmiyor. Bugcheckcode 0 diyor olay görüntüleyicisinde. Minidump klasörü tertemiz. CMD falan yaptım hep. Blgisayarı yeni aldm valahi tadını çıkaramıyorum. Format atınca 1-2 gün gidiyor sonra haydi babam en başa. Sorun M.2 soket de desem 3-4 gün nasıl gidiyor o zaman PSU desem o da tam değil. Anakart güncelledim chipset falan. Anlamadım arkadaşlar cidden anlamadım.

Sistem Özellikleri;

Gigabyte B450M M.2 soket 3200MHz
AMD Ryzen 3500X
2x8 G.Skill DDR4
Gigabyte 1660 Super GTX
Toshiba 512 M.2 soket

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunla alakasız gibi görünebilir ama her sıkıntının kaynağı olan Windows'taki hızlı başlatma ayarını kapatabilir misiniz?

Sıcaklık, RAM ve PSU. Bunları test edin. Aynı hatayı ben de alıyordum, sorun RAM'de çıktı. Sonra çözdüm zaten.
Dostum oocd indirdim ama direk pc restliyor. Bakamıyorum güvenli mod fln denedim olmadı.

Sorunla alakasız gibi görünebilir ama her sıkıntının kaynağı olan Windows'taki hızlı başlatma ayarını kapatabilir misiniz?

Onlarıda denedim güzel kardeşim yaptım bir süre oldu 1-2 gün sonra gene shut down. :D
Oturum açma ekranına geliyor şifreyi giriyorum reset atıyor bazen açılmadan atıyor. Biostayken hiç bir atma yok ama.
Sıcaklık, RAM ve PSU. Bunları test edin. Aynı hatayı ben de alıyordum, sorun RAM'de çıktı. Sonra çözdüm zaten.

Evet 5 dakikalık da olsa bir OOCT yapabildim biliyorum yetmez ama sorun yok gibi sıcaklık değerli cok normal cpu 67 gpu 69 güç kullanımları yüzde 100 dü işlemci fan hızı max 3000rpm amd wraith prism var yani her şey normal gibi sonra oocd kapattım gene attı. Bu sorun blgisayarların coronası gibi herhalde.
Evet bilgisayarı tamire verdim bakalım ne diyecekler. Açıkcası yapabileceklermi merak ediyorum :)
Syn @Recep Baltaş sizlerinde önerilerinize açığım efendim sizce neyden olabilir ?
Evet bilgisayarı tamire verdim bir hafta sonucunda aldım sorun olarak bana şöyle dediler; ekran kartı yanıt vermeyi durdurdu ve yeniden başladı hatası verdiğini söylediler. Power değiştirdik gene aynı sorun. Yüzde 90 ekran kartı diyorlar bu sorunu araştırdım biraz donanımsal mı yazılımsal mı bilmiyorum. Cevaplarınız bekliyorum.
Bilgisayarımı garantiye gönderdim sorun işlemcide imiş değiştirdiler. Herhangi bir sorun şu an yok teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı