Çözüldü Kernel Power 41- 63 Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tadashi00

Kilopat
Daha fazla  
Çözüldü denilmişti, sonradan çözülmediği iletildi. Çözüldü ibaresini kaldırdık. Kimseyi kandırmak ve tık avcılığı yapmak gibi bir amacımız yok.

Konuya tekrar baktım. Arkadaşlar ekran kartınızı OCCT ile yüke latına sokar mısınız?

Sorun ekran kartı kaynaklı olabilir.

Merhaba aynı sorun bende de var.

Sorun ekran kartı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Daha bugün yeni ekran kartı aldım RDR2 oyununda 5 dakika geçmeden aynı hatayı alıyorum. Her yeri araştırdım forumlara baktım fakat herhangi bir cevap bulamadım.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba;
Bugün yeni PSU geldi. Taktım test sonuçlarını aşağıya bırakacağım. Sanırım sorunum çözüldü. Yarım saat RD2 oynadım. Herhangi bir kapanma olmadı. Aynı şekilde eski PSU ile DBD oyununu açmaz iken şimdi Ultra ayarlarda 140 FPS ile oynayabiliyorum. Ac Odyssey oyununda Ultra ayarlarda 60 FPS sorunsuz bir şekilde kullandım. Yine kapanma olmadı. Umarım birilerine faydası olur.
Aynı sorunu yaşıyorum. Sistemi yeni topladım.

• Ryzen 5 1600 AF
  • B450 Gaming Plus Max
  • Asus RX 570
  • 2x8 GB Corsair Ram
  • High Power 500w PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yaptığınızda hata alıyorsunuz boşta çalışırken de alıyor musunuz hatayı?

Bilgisayarı ilk topladığım zamanlar 3 ay önce falan normal Windows'ta dolaşırken bile oluyordu. Şu an o yok sadece bazı oyunlarda oluyor. Her oyunda da oluyor diyemiyorum. Bazı oyunlarda çok sık oluyor bazı oyunlarda hiç olmuyor. 3 saattir Fallout 4 oynuyorum olmadı. 2 saat AC Origins oynadım olmadı. Dün PES 2020 oynarken 3 defa oldu üst üste. Iron Dagger diye bir oyun var onda her oynamada oluyor. Önce PC kilitleniyor 10 sn sonra reset atıyor otomatik

Bilgisayarı ilk topladığım zamanlar 3 ay önce falan normal Windows'da dolaşırken bile oluyordu. Şu an o yok sadece bazı oyunlarda oluyor. Her oyunda da oluyor diyemiyorum. Bazı oyunlarda çok sık oluyor bazı oyunlarda hiç olmuyor. 3 saattir Fallout 4 oynuyorum olmadı. 2 saat AC Origins oynadım olmadı. Dün PES 2020 oynarken 3 defa oldu üst üste. Iron dagger diye bir oyun var onda her oynamada oluyor. Önce PC kilitleniyor 10 sn sonra reset atıyor otomatik.

Benim de aynı şekilde fakat hiç normal yük altında değilken olmadı. Ekran kartını değiştirdikten sonra Ultra ayarlarda RDR2 Dead by Daylight gibi oyunlarda olmaya başladı. DBD oyununa hiç giremiyorum direkt kapanıyor yükleme ekranında hatta. Cities Skylines oyununda oluyordu. Fakat yeni ekran kartından sonra olmadı. Yarın PSU aldim değiştireceğim bence ondan kaynaklanıyor. Bu arada bende PC ilk topladığım da yoktu. 11. aydan beri böyle günlerce açık bıraksam hiç sorun yok ama AAA oyun oynadığım da oluyor. Kısacası PC yük altındayken sanırım. Test yaptın mı hiç OCTT falan?

Benim de aynı şekilde fakat hiç normal yük altında değilken olmadı. Ekran kartını değiştirdikten sonra Ultra ayarlarda RDR2 Dead by Daylight gibi oyunlarda olmaya başladı. DBD oyununa hiç giremiyorum direkt kapanıyor yükleme ekranında hatta. Cities Skylines oyununda oluyordu. Fakat yeni ekran kartından sonra olmadı. Yarın PSU aldim değiştireceğim bence ondan kaynaklanıyor. Bu arada bende PC ilk topladığım da yoktu. 11. aydan beri böyle günlerce açık bıraksam hiç sorun yok ama AAA oyun oynadığım da oluyor. Kısacası PC yük altındayken sanırım. Test yaptın mı hiç OCTT falan?

Bunu yazdıktan sonra 3 saattir oynadığım Fallout 4'ten çıktım Chrome YouTube açtım sekme açarken siyah ekran oldu ama PC çalışmaya devam etti manuel reset attım. OCTT yaptım 30 dk sıkıntı çıkmadı. Ne yapacağımı şaşırdım. PSU alayım diyorum aynısını yaparsa sıkıntı.

Bunu yazdıktan sonra 3 saattir oynadığım fallout 4'den çıktım Chrome YouTube açtım sekme açarken siyah ekran oldu ama PC çalışmaya devam etti manuel reset attım. Octt yaptım 30 dk sıkıntı çıkmadı. Ne yapacağımı şaşırdım. PSU alayım diyorum aynısını yaparsa sıkıntı.

Cities Skylines oynarken Spotify açıkken çok uzun süre oyun oynayamıyordum. Bence senin sorunda PC yük altında bırakınca kapanması ama benim hiç reset atmama gerek kalmamıştı. Yaklaşık 2-3 saniye sonra yeniden başlatmıştı. Bug check kod 0 ise seninde, her şeyden olabilir diyorlar. Bir videoda öyle görmüştüm YouTube'da. Benim sorunum da umarım PSU kaynaklıdır. Yoksa ne yapacağımı bilmiyorum.

Servise vereyim de aynı sorunu yaşayan birçok AMD kullanıcısı var. Acaba sürücü kaynaklı mı diye düşünüyorum.

Hayır, bende aynı sorunu yaşıyordum. Sürücü kaynaklı olabilir mi diye düşündüm, ama bununla uzaktan yakından alakası yok. He şu doğru, sürücü kaynaklıda olabilir. Fakat RX 500 serisinde bu problemi yaşayıp sürücü düşürerek çözmek pek mümkün değil. Servis yüzü görmesi gerekli ürünün. Servise verdim. Aynı problemi yaşadıklarını ve onaracaklarını belirttiler. Yine yaparsa iadeye olayı yaparız dediler. Zaten 2-3 defa aynı sorundan kartı servise veroyorsanız iade-değişim yapmak zorundalar. Konularıma bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cities Skylines oynarken Spotify açıkken çok uzun süre oyun oynayamıyordum. Bence senin sorunda PC yük altında bırakınca kapanması ama benim hiç reset atmama gerek kalmamıştı. Yaklaşık 2-3 saniye sonra yeniden başlatmıştı. Bug check kod 0 ise seninde, her şeyden olabilir diyorlar. Bir videoda öyle görmüştüm YouTube'da. Benim sorunum da umarım PSU kaynaklıdır. Yoksa ne yapacağımı bilmiyorum.
Hocam benim de reset atmama gerek kalmadan kitlendikten 10 sn sonra reset atıyor nadir de olsa siyah ekrana düşüp benim reset atmamı bekliyor. Yarın aynı kart kardeşimde de var kartları değiştirip deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı