Kernel Power 41 63

deltoid2

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX5500 XT 4GB XFX
Anakart
MSI B450M PRO
İşlemci
R5 1600 12NM
Arkadaşlar sistem yaklaşık 1.5 yıldır sorunsuz çalışırken son 1 aydır falan LoL'de dahi oyun ortasında takılıyor ve Power tuşuna basarak reset atmadığım takdirde tepki vermiyor asla. Olay görüntüleyicine baktım Kernel Power almışım ben de. RAM ve ekran kartı frekansını düşürdüm ama işe yaramadı, hibernote kapadım işe yaramadı donanımsal olduğunu düşünüyorum yapabileceğim başka bir şey var mı sizce? (PSU: Gamepower 500W)

Dosya Ekleri

• 1s.png
    1s.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 69
  • 2s.png
    2s.png
    27,1 KB · Görüntüleme: 66
  • 3s.png
    3s.png
    67,1 KB · Görüntüleme: 63
Merhaba, Kernel Power hataları genel olarak Power Supply kaynaklı olsa da sistemin yanıt vermediğini belirtmişsiniz. OCCT ile Power Supply testi yapabilirsiniz. Ayrıca RAM ve HDD taraması yapmanızı da öneririm. Genel olarak sistem toplanırken ana bileşenlerin yüksek olmasını tercih etmek gibi bir hata yapıyoruz ancak ikinci plana attığımız PSU gibi parçalar aslında sistemin kararlı ve stabil çalışması için daha da önemli. Belki de PSU voltaj problemi yaratarak sistemin kararsız çalışmasına sebep oluyor olabilir. Şayet bu problemi RAM veya HDD'den kaynaklı yaşamış olsanız bile PSU değiştirmenizi öneririm. Umarım probleminiz çözülür.

Son düzenleme:
Merhaba, Kernel Power hataları genel olarak Power Supply kaynaklı olsa da sistemin yanıt vermediğini belirtmişsiniz. OCCT ile Power Supply testi yapabilirsiniz. Ayrıca RAM ve HDD taraması yapmanızı da öneririm. Genel olarak sistem toplanırken ana bileşenlerin yüksek olmasını tercih etmek gibi bir hata yapıyoruz ancak ikinci plana attığımız PSU gibi parçalar aslında sistemin kararlı ve stabil çalışması için daha da önemli. Belki de PSU voltaj problemi yaratarak sistemin kararsız çalışmasına sebep oluyor olabilir. Şayet bu problemi RAM veya HDD'den kaynaklı yaşamış olsanız bile PSU değiştirmenizi öneririm. Umarım probleminiz çözülür.

Gösterdiğim yerden yapıyoruz değil mi PSU testini?

Dosya Ekleri

• power.png
    power.png
    119,3 KB · Görüntüleme: 143
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD için HD Tune ile Quick Scan kapalı olarak test yapabilirsiniz. HD Sentinel de kullanabilirsiniz. Sizin sorun büyük ihtimalle PSU kaynaklı. RAM içinse Memtest86 kullanabilirsiniz.

Bazen olabiliyor. Sonuçta her programda yanılma payı var. Bazen de PSU o zaman hata yapmamış olabiliyor. Benim de başıma geldi ve en sonunda yeni PSU aldım. Bu sorunun en önemli iki etkeni PSU ve GPU.

RAM, HDD, SSD hepsi temiz çıktı OCCT PSU'da da sorun bulamadı ama benim Kernel Power sorunum zaten sistemde dolaşırken çıkmıyor. Oyun esnasinda aliyorum sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı