Kernel-Power 41 ve Event log 6008 hatası

azzapppp

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, 22 Eylül 2020 tarihinde bir bilgisayar aldım. Bilgisayar daha 1-2 gün geçmeden oyunlarda ya da internet tarayıcılarında zaman geçirirken kendi kendine reset atmaya başladı, ben de bilgisayar’ı garantiye verdim. Garanti süreci 25 gün sürdü, bilgisayar’ı aldığım firma testler’i yapıldı ve sorunsuz diye bilgi verdi. Bilgisayar elime ulaştığında MSI Kombustor testleri yapılmış ve fotoğraflar masaüstüne yüklenmişti fakat yine aynı hatayı alıyordum ve ben de sırasıyla şu işlemleri yaptım;

ekran kartı, chipset ve BIOS’u güncelledim,

tüm netframework uzantılarını yükledim,

başlangıç ve kurtarmadan otomatik olarak yeniden başlatma kutucuğunu temizledim,

hızlı başlatmayı aç kutucuğunu temizledim,

3 tane farklı priz denedim,

güç kaynağının kablosunu başka bir odadaki priz’e taktım fakat hiçbiri işe yaramadı.

1 Saatlik OCCT Power test’i yaptım fakat daha 10-15 dakika geçmeden bilgisayar kendi kendine reset attı, sizce PSU mu sorunlu yoksa evimde bir elektrik sorunu mu var? İnşallah yazım hatası yapmamışımdır iyi forumlar.

Sistem özelliklerim:
MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING X 6GB GDDR6

AMD RYZEN 5 3500X MPK 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm

16 GB RAM

Gamepower GP-550 APFC 14cm 80+(BRONZ) 500W PSU.

Son düzenleme:

İmkanın olunca şunlardan biriyle değiştir derim.

İmkanın olunca şunlardan biriyle değiştir derim.
Hocam sistemde parça değişikliği yapmak istemiyorum, sistemi satın aldığım rezil firma garantiye gönderdiğimde “Kullanıcı hatası” diyebilir, paşa paşa kendileri değiştirecek o PSU’yu.

Denemenizi lüzumsuz buluyorum. Evinizde zaten 3 farklı prizde denemişsiniz. Genel tesisatta sorun olmadığı sürece farklı sonuçlar almazsınız. Ki böyle bir sorun olsa sadece bilgisayarda değil, diğer araçlarda da sıkıntı yaşardınız.

Konu gereksiz uzamıyor, sonuçta o kadar para vermişsiniz. Kafanızda soru işareti kalması ve bunları gidermek istemeniz oldukça normal.

Denemenizi lüzumsuz buluyorum. Evinizde zaten 3 farklı prizde denemişsiniz. Genel tesisatta sorun olmadığı sürece farklı sonuçlar almazsınız. Ki böyle bir sorun olsa sadece bilgisayarda değil, diğer araçlarda da sıkıntı yaşardınız.

Konu gereksiz uzamıyor, sonuçta o kadar para vermişsiniz. Kafanızda soru işareti kalması ve bunları gidermek istemeniz oldukça normal.
Hocam cidden dermanım kalmadı zaten genel olarak hayatta sorunlar yaşıyorum bir de böyle paramla rezil olup derslerimi aksatıyorum. Çok teşekkür ederim naçizane önerileriniz için iyi akşamlar.

Geri
Yukarı