Kernel Power 41 ve VIDEO_TDR_FAILURE Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

erkek adam

Hectopat
RAM
Kingston 8x2 16 GB
SSD veya HDD modeli
Toshiba 240 GB SSD, Seagate Baraccuda 1 TB HDD
Ekran kartı
MSI RX 580
Anakart
MSI H81-E33
İşlemci
I7 4770K
Herkese selam, bu hatanın çözümünü yaklaşık 1 yıldır arıyorum ve bulamıyorum. Tanıdıklara sordum, videolar izledim, Microsoft destek hattına yazdım, yabancı forumlarda dahil olmak üzere forumları dolaştım lakin bir sonuca ulaşamadım. Aslında bir aralar düzelir gibi olmuştu ama komut isteminden Windows hibernate özelliğini kapatınca sorunla 1 ay kadar karşılaşmadım ama son zamanlarda yine çıktı meydana. Hatayı çoğu zaman her şey bir an kilitlenip sonrasında ekranın sinyal yok hatasını görmekle yaşıyorum ama bazen mavi ekrana düşüyor ve Video TDR failure yazısı beliriyor. Son olarak şunu da ekleyeyim: Hatayı oyun esnasında yaşayanların aksine ben oyunlara girmediğim zamanlarda yaşıyorum (bunu çeşitli oyunlara girip deneyerek tecrübe ettim, hiç hata vermedi.) Yardımcı olursanız sevinirim 🙂

Dosya Ekleri

• image_2022-09-15_230251769.png
    image_2022-09-15_230251769.png
    32,3 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:

Kusura bakmayın mesaj yazma yasağım vardı da, Buyrun minidump bağlantısı: 091522-15406-01.rar

AMD GPU çekirdek sürücüsü çökmüş. Ekran kartınızda görünüşe göre overclock yok. Monitörün siyah ekrana düşme sebebi ekran kartınızdaki donanımsal arıza. Problem çok yüksek ihtimal donanımsal. Ekran kartının donanımsal arızalı olduğundan emin olmanız için yapmanız gereken adımlar;

GPU VBIOS güncellemek.
GPU ile DDU sürüsünü kaldırıp AMD'nin güncel WHQL sürücüsünü yükleyip denemek.
Mümkünse temiz Windows 10 21H2 kurulumu yapmak.
Sorun güç kaynağından kaynaklanma ihtimali olduğu için farklı güç kaynağı ile denemek. Yok ise farklı bir sistemde denemek.

Bu adımlar sizi mutlaka sonuca ulaştıracaktır. Kolay gelsin.

AMD GPU çekirdek sürücüsü çökmüş. Ekran kartınızda görünüşe göre overclock yok. Monitörün siyah ekrana düşme sebebi ekran kartınızdaki donanımsal arıza. Problem çok yüksek ihtimal donanımsal. Ekran kartının donanımsal arızalı olduğundan emin olmanız için yapmanız gereken adımlar;

GPU VBIOS güncellemek.
GPU ile DDU sürüsünü kaldırıp AMD'nin güncel WHQL sürücüsünü yükleyip denemek.
Mümkünse temiz Windows 10 21H2 kurulumu yapmak.
Sorun güç kaynağından kaynaklanma ihtimali olduğu için farklı güç kaynağı ile denemek. Yok ise farklı bir sistemde denemek.

Bu adımlar sizi mutlaka sonuca ulaştıracaktır. Kolay gelsin.
Açıkçası biraz endişelendim. Ekran kartım aşağı yukarı 1 yıllık bir karttı, neden böyle bir sorun oluştu anlamadım. Yazdıklarınız için teşekkürler. Hepsini teker teker yapacağım umarım düzelir.

Geri
Yukarı