Mavi Ekran Kernel Power 41 Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ademma55

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 Gb
SSD veya HDD modeli
1TB
Ekran kartı
RTX3050Tİ
İşlemci
İNTEL CORE İ7 11800H
Merhabalar, birkaç gün önce oyun oynarken oyunun menü bölümü dondu oyun donmadı... Menüyü kullanamıyordum. Aniden (kayıt dosyalarından kaynaklı mı dondu ne oldu anlamadım.) Oyunu kapatırken cooler bust açtım soğusun biraz diye. Sorun yoktu ancak birden Mavi ekran verdi restart etti...

Olay günlüklerine baktığımda "Kernel Power 41 " Kilitlenlenme, bozuk dosya ya da ani güç kaybından olabilir denmiş...

Sonradan RAM testi ve donanım genel taraması yaptım sorunsuz çıktı...

Bilgisayarım 1,5 aylık MSI Katana GF76..

Servisi aradım tekrarlarsa eğer getirim iade ya da değişim yaparız ancak bozuk dosyadan diye düşünüyorum donanım arızası görünmüyor dedi...

Aklıma geldi bundan önce ben PES 2020 Crack yapmak için System 32 dosyasına DLL dosyaları indirip atmıştım sanırım bozdu...

Velhasıl ilk önce sfc/scannow yaptım sorunlu dosyalar bulundu ve başarıyla onarıldı dedi.

Sonra dism.exe/online/cleanup-image/restorehealth yaptım gerekli düzeltmeler yapıldı dedi.

Sonradan tekrar scannow yaptım "bilgisayarınızda herhangi bir sorun bulunamamıştır dedi. Genel kontrolleri yaptım sorun yok gibi?

Sizce Kernel Power dediği mavi ekranı bundan mı vermiştir. Sonradan aynı oyun / programa girdim 4-5 saat kullandım tekrar aynı hatayı vermedi.

Yeni PC olduğu için endişelendim? Sizce sorun yaşar mıyım bundan sonra. (Bahsettiğim durum sadece 1 kez oldu).

Tüm cevaplar için teşekkürlerimi iletiyorum...

Merhabalar, birkaç gün önce oyun oynarken oyunun menü bölümü dondu oyun donmadı... Menüyü kullanamıyordum. Aniden (kayıt dosyalarından kaynaklı mı dondu ne oldu anlamadım.) Oyunu kapatırken cooler bust açtım soğusun biraz diye. Sorun yoktu ancak birden Mavi ekran verdi restart etti...

Olay günlüklerine baktığımda "Kernel Power 41 " Kilitlenlenme, bozuk dosya ya da ani güç kaybından olabilir denmiş...

Sonradan RAM testi ve donanım genel taraması yaptım sorunsuz çıktı...

Bilgisayarım 1,5 aylık MSI Katana GF76..

Servisi aradım tekrarlarsa eğer getirim iade ya da değişim yaparız ancak bozuk dosyadan diye düşünüyorum donanım arızası görünmüyor dedi...

Aklıma geldi bundan önce ben PES 2020 Crack yapmak için System 32 dosyasına DLL dosyaları indirip atmıştım sanırım bozdu...

Velhasıl ilk önce sfc/scannow yaptım sorunlu dosyalar bulundu ve başarıyla onarıldı dedi.

Sonra dism.exe/online/cleanup-image/restorehealth yaptım gerekli düzeltmeler yapıldı dedi.

Sonradan tekrar scannow yaptım "bilgisayarınızda herhangi bir sorun bulunamamıştır dedi. Genel kontrolleri yaptım sorun yok gibi?

Sizce Kernel Power dediği mavi ekranı bundan mı vermiştir. Sonradan aynı oyun / programa girdim 4-5 saat kullandım tekrar aynı hatayı vermedi.

Yeni PC olduğu için endişelendim? Sizce sorun yaşar mıyım bundan sonra. (Bahsettiğim durum sadece 1 kez oldu).

Tüm cevaplar için teşekkürlerimi iletiyorum...
Her KERNEL POWER 41/63 hatası dikkate alınmaz.
Sen çalışan bilgisayarın gücünü aniden kesersen, bu hatayı günlüğe yazar. Mavi ekran almışsın, minidump yok. Duruyorsa paylaş da bakalım.

Minidump içeriğini inceledim hata bundanmış. Cused By Driver : ntoskrnl.exe by Adress :ntoskrnl.exe+3f73b0 MajorVersion 15 vs diyor bu şimdi donanımsal hata mı ? Yazılımsal mı? Ayrıca Scannow ve restore komutlarında bozuk dosya buldu onardı . Ne yapmalıyım

Minidump içeriğini inceledim hata bundanmış. Cused By Driver : ntoskrnl.exe by Adress :ntoskrnl.exe+3f73b0 MajorVersion 15 vs diyor bu şimdi donanımsal hata mı ? Yazılımsal mı? Ayrıca Scannow ve restore komutlarında bozuk dosya buldu onardı . Ne yapmalıyım
Minidump paylaş diyorum. Ben inceledim hata bundanmış diyorsun.

r5bdr68.jpeg Hacım daha önce paylaşmadım minidump bilmiyorum . Açtım olayı bu yazıyo
Minidump açılmış hali
Sizce nedir sorun ?
Nasıl paylaşacağını anlatan rehberi gönderdim. Daha bişey diyemiyorum.
Bu fotoğrafta sadece hangi hata meydana gelmiş onu gördüm. Detayları görmeden bişey diyemem.

Şu rehberi adam gibi okuyup, yönergeleri takip eden herkes yapabilir. 2. kez paylaşıyorum.

Nasıl paylaşacağını anlatan rehberi gönderdim. Daha bişey diyemiyorum.
Bu fotoğrafta sadece hangi hata meydana gelmiş onu gördüm. Detayları görmeden bişey diyemem.

Şu rehberi adam gibi okuyup, yönergeleri takip eden herkes yapabilir. 2. kez paylaşıyorum.
Sorun nedir sizce ?

Artı -1 Eksi
Hocam minidump dosyamın analiz raporu. Bu sitenin tarif ettiği gibi yaptım. Sorun sürücü kaynaklı mı olmuş?

Mavi ekran minidumpı olmadan bir şey diyemem. Yani buraya atacaksın, ben inceleyeceğim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-03-25 at 15.58.46 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-25 at 15.58.46 (3).jpeg
    10,8 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2022-03-25 at 15.58.46 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-25 at 15.58.46 (2).jpeg
    65,7 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2022-03-25 at 15.58.46 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-25 at 15.58.46 (1).jpeg
    25,4 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2022-03-25 at 15.58.46.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-25 at 15.58.46.jpeg