Kernel Power 42 sorunu

NiyuS

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım servisten yeni geldi bobin cızırtısı nedeni ile göndermiştim neyse ekran kartım geldi ben de PC'yi gece oyun indirmesi için açık bıraktım sabah uyanıp oyuna girdim birkaç dakika sonra ekran kartından sanki bir priz yanar gibi cızırtı sesleri geldi yaklaşık 20 30 saniye içinde PC kapandı. Geri açtığımda masaüstünde bile fare ile hareket edince ufak ufak o cızırtı sesleri çıkıyor sekme değiştirince vs. yine ses çıkıyor. Bu forumdan biraz araştırdım olay günlüklerine falan baktım ve kernel Power 41 , 42 adında bir şey gördüm ne olduğunu bilmiyorum OCCT ile test etmeye başlarken direkt crash yiyor yedi eski sürüm diye sanırım yenisinde sorun çözüldü test etmeyi ve sonuçları bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum.
Ekran kartı: RX580.
Anakart: MSI A320M-A Pro Max.
İşlemci: Ryzen 5 1600 12nm.
PSU: Dark Force series 600W.
RAM: 8x2 GeIL EVO Forza.

Son düzenleme:
Dediğinden bir şey anlaşılmıyor ama yüke girince hata veren ekran kartı, o sesler hiç hayra alamet değil. Geçmiş konularınıza da baktım, görüntünün karıncalanması da kanıt. Ekran kartınız ölüyor gibi geldi. Sadece tahmin!

Dediğinden bir şey anlaşılmıyor ama yüke girince hata veren ekran kartı, o sesler hiç hayra alamet değil. Geçmiş konularınıza da baktım, görüntünün karıncalanması da kanıt. Ekran kartınız ölüyor gibi geldi. Sadece tahmin!
EKRAN kartını değiştirdim başka bir ekran kartı taktım ve ses yine çıktı sonra anladımki işlemci den geliyor çünkü termal macunu kurudu ve birkaç kere açtık. İşlemci OCCT ile test ettim başlar başlamaz neredeyse 100 dereceyi görüyor benim merak ettiğim kısım şurası işlemci fazla ısınmasıyla ekran kartı görüntüsü bozulabilir mi ve 40 derece boştayken de bahsettiğim karıncalanma olayı oluyor ekran kartında da problem olabilir mi?

Geri
Yukarı