Kernel Security Check Failure Windows 10 hatası

Senan

Hectopat
Yer
Bakı, Azərbaycan
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Son günlerde bu hatayı almaya başladım. İnternetde gezinirken bu hatayı aldım, daha sonra biraz araştırdım ve sürücüleri güncellemek gerektiğini öğrendim. Sürücü güncelleme programları ile bazılarını güncelledim. Fakat şimdi de photoshop falan kullanırken bu hatayı alıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

@Murat5038 'in söylediklerine tamamen katılıyorum. Bilgisayar üreticin Windows 10 için destek verirken neden sürücü bulma yazılımı kullanırsın? En altta bilgisayarın için sürücüleri bulacağın adresi ekliyorum, ayrıca BIOS'un güncel değil aynı sayfada güncel (205) BIOS yazılımını da bulabilirsin. Tavsiyem, önce BIOS güncellemesi yapıp temiz bir Windows 10 kurulumuyla bilgisayarının üretici firması ASUS'un, verdiğim sayfasından sürücüleri güncellemen (ekran kartını Nvidia sitesinden güncelleyebilirsin). Şu an için ise Photoshop'da performans bölümü altında ekran kartının seçili olduğuna emin ol ve Grafik hızlandırıcısı sürücülerini tekrar yükle.

ASUS destek sayfası: N550JX - Destek
Nvidia (GTX 950M - 361.43): Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA

Kod:
Probably caused by : dxgmms2.sys ( dxgmms2!VidSchTerminateDevice+b6 )

BugCheck 139, {3, ffffd00023ad5610, ffffd00023ad5568, 0}
BugCheck Info: KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE (139)

DEFAULT_BUCKET_ID: LIST_ENTRY_CORRUPT
PROCESS_NAME: sniffer.exe
FAILURE_BUCKET_ID: 0x139_3_dxgmms2!VidSchTerminateDevice

Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. ASUS'un verdiği sürücüler zaten yüklüydü. Sadece diğer sitelerde bunu yapmak lazım olduğu yazıldığı için yapmışdım. Sizlerden cevap beklerken biosu güncelledim ve temiz kurulum yaptım. Şimdi sürücüleri indiriyorum sitesinden. Bir sorun çıkarsa haber veririm. Yeniden teşekkürler.

Arkadaşlar, bios update yaptım, format atdım ve temiz kurulum yaptım, ASUS'un sitesinden sürücüleri indirdim ve kurdum, ama yine phıtoshop açdığımda aynı hatayı aldım. Lütfen yardım edermisiniz?
@cRea80 @Murat5038

Dediğiniz gibi Logitech yazılımını kaldırdım, İntel sürücüsünü verdiğiniz linkden güncelledim ve photoshopu admin olarak çalıştır dedim ve Nvidia kullanarak açtım. Şimdi sorun yok gibi gözüküyor. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı