Kernel security check failure hatası

uayazzz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Taze format üstüne kurulmuş driverlerden sonra alınmış dünyalar tatlısı hatamı paylaşmak istedim sorunu çözmeye çalışıyorum bir kaç gündür yardımcı olursanız sevinirim.
8.1 kurup güncellemeyle windows 10 a update ettim. UEFI kurulum yaptım. Format atma sebebim, HARDDISK raw formatına döndü ve bütün dosyalar gitti.
Şöylede güzel bir minidump oluşumu;
122915-13750-01.rar122915-13750-01.rar

Hataya bwcW10x64.sys sürücüsü yol açmış (Qualcomm Atheros Killer Bandwidth Control Filter). Sistemin için uygun sürücüyü kurmuş olduğuna emin ol. Ayrıntılı bakmam için AIDA64 raporu paylaşabilir veya aşağıda belirteceğim işlemleri yapıp deneyebilirsin.

Arama kutusuna msconfig yazıp Sistem Yapılandırmasını başlat. Hizmetler sekmesinde Qualcomm Atheros Killer Service işaretini kaldır. Başlatma sekmesine gel, Görev yöneticisini aç KillerNetManager sağ tıkla ve Devre dışı bırak. Sistem Yapılandırmasını tamam diyerek kapat ve bilgisayarı yeniden başlat.

Kod:
BugCheck 139, {3, fffff8007f59e650, fffff8007f59e5a8, 0}

*** WARNING: Unable to verify timestamp for bwcW10x64.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for bwcW10x64.sys
Probably caused by : bwcW10x64.sys ( bwcW10x64+3b44 )

EXCEPTION_RECORD:  fffff8007f59e5a8 -- (.exr 0xfffff8007f59e5a8)
.exr 0xfffff8007f59e5a8
ExceptionAddress: fffff8002f643b44 (bwcW10x64+0x0000000000003b44)
   ExceptionCode: c0000409 (Security check failure or stack buffer overrun)
  ExceptionFlags: 00000001
NumberParameters: 1
   Parameter[0]: 0000000000000003
Subcode: 0x3 FAST_FAIL_CORRUPT_LIST_ENTRY

AIDA64 raporunu nasıl paylaşacağım konusunda yardımcı olur musunuz ? Ayrıca MSI laptop kullanıyorum bahsettiğiniz driver killer network driveri olsa gerek msi'ın sitesinden indirdiğim driver bu güncel olduğunu düşünüyorum ayrıntılı bakacağım. Teşekkür ederim.

Bilgisayarınızın GE72 2QE APACHE PRO olduğu döküm dosyasında geçiyor ayrıca BIOS'u da güncel. Killer Service'in bu tip hatalara yol açabileceği biliniyor. Sürücüler doğru kurulmuş olsa da bu ihtimali dikkate almak lazım (belki ileride bir düzeltme de yayınlanabilir). AIDA64 raporunu aşağıdaki bağlantıda yazanları inceleyerek oluşturabilirsin. Bir bakalım, daha net bilgi sahibi olabiliriz.

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Hizmetler sekmesinde Qualcomm Atheros Killer Service diye bir şey bulamadım. En yakın hizmet olarak Killer Service V2 var. Üretici olarak "Rivet Networks" verilmiş.
Aynı şekilde başlatma sekmesinde de killernetmanager yok Killer Service V2 var
AIDA64 kurulumu yapıyorum onuda yollayacağım kısa süre içerisinde

AIDA64 Raporunu da şöyle ekleyeyim. Report-msi.rar
Report-msi.rar

Harici kablosuz ağ kartınızın sürücüsü Windows 10 ile uyumsuz görünüyor. Cihazın tam model adını belirtin.

TP-Link TL WN722N 150Mbps wi-fi adaptor kullanıyorum. Atheros chipsetli Bildiğim kadarı ile

Aygıt yöneticisine girip, usb adaptörün driverını sildim. TL-WN722N V1 için İndir - TP-LINK Türkiye'ye Hoş Geldiniz adresinde bulunan driver ve utility lerin son çıkanlarını yükledim. Yapmamalımıydım? İyi mi yaptım ?

TL-WN722N V1 sürücülerinin sayfası doğrudur. Sürücü bölümünde TL-WN722N_V1_140918 isimli sürücüyü kurduğuna emin ol. TP-LINK bu model için Windows 10 desteği vermiyor fakat manuel olarak Win 8.1 sürücülerinin denenmesini belirtmiş. Tekrar sorun çıkartırsa sürücüyü uyumluluk moduyla kurmayı da deneyebilirsin.

Windows 10 Compatibility for TP-LINK Products - Welcome to TP-LINK

Aygıt yöneticisinden kaldırıp. Sürücü yazılımını güncelle dedikten sonra indirdiğim dosya içerisindeki 8.1 64 bit klasörünü seçip güncellemeyi yaptım. İçerisinde setup tarzı bir kurulum bulunmadığı için bu şekilde yaptım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. :)

Bir şey değil. TP-LINK bu bağdaştırıcıların çıkacak olan v2 modellerinde Win10 desteği olacağını belirtmiş. Yani senin modeli Win8.1 sürücüsü ile kullanman gerekecek, sorun çıkmazsa şahane olur. Tekrar mavi ekran alırsan burada paylaş, bu sürücü de sorun çıkartıyorsa donanım kimliği ile aynı yongasetini kullanan başka bir markanın Win10 sürücüsü varsa ona bakarız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı