KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR Mavi ekran hatası

Sam33

Hectopat
Arkadaşlar benim pc mavi ekran hatası veriyor. Hata şöyle bir hata kernel_data_inpage_error diye bir hata. Windows xp kullanıyorum sp3.

• Ram aldım, RAM'leri değiştirdim olmadı.
  • Ekran kartı aldım, onu da değiştirdim olmadı.
  • Anakart aldım arkadaştan ödünç, sanırım onun ki de arızalı :) Onuda denedim olmadı.

Neredeyse 1 yıllık okul param bunun için gitti. Çok üzülüyorum keşke almadan önce biraz daha düşünseydim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir cevap almak istiyorsan güzel bir soru sorman gerekir. İlk olarak hala Xp kullandığın için büyük bir hatanın içindesin. Tabi sistem özelliklerini henüz bilmiyoruz. Senin şuanda yapman gereken sistem özelliklerini yazman ve sistemini güncel hala getirmek olacaktır. Sistem özelliklerini yazdığın zaman sorduğun soru için net cevaplar alabilirsin.

Xp'den kaynaklanmıyordur bence, geçen pc'yi açtığımda hoşgeldinizden önce mavi birşey verir ya. C'yi okudu okuduktan sonra bir hata verdi mavi ekran hatası ama farklı bir mavi ekran hatası, hd error yazıyordu sorun hardiskte olabilir mi?

2014 Xp'nin ölüm yıl dönümü olacak ve şimdi Xp kurarsan istediğin programı kursan artık hiçbir yeni program veya oyun çalışmayacak. Bunu iyi düşün. Recep abi nin dediği gibi hemen win 8.1 32 bit kur. Zaten Xp ve Win 7 karışımı gibi Windows 8. Bu yüz den hem performans kazanırsın. Hem de tüm program ve oyunlar da hiçbir sorun çıkmaz.

Xp'den w7 geçmek isterim tabi ki ama pahalı biraz ya bide ögrenciyim. Daha detaylı anlatmak isteyenlerin cevaplarını bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı