Çözüldü KERNEL_THREAD_PRIORITY_FLOOR_VIOLATION siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 11

brkatl06

Hectopat
Yer
Ankara Keçiören
Daha fazla  
Meslek
Miras yiyici
Merhaba sistemimi alalı 1 yıl oldu yaklaşık ve sürekli mavi ekran hatası yiyordum. Windows 11 geçeyim belki bir ümit düzelir dedim şimdi de siyah ekran hatası yiyorum.
Arada aniden donup kalıyor. Açtığım tarayıcı Opera çöküyor.

AMD Ryzen 5 3500X - MSI B451-A Pro Max - Team T-Force Vulcan TUF Gaming 2x8 RAM - XFX doublue dissipation RX 5700XT 8 GB ekran - James Donkey 1 TB SSD.

Kernel_security_check
Systeam_service_exception
Driver_irql_notless.
Page_fault.
MEMORY_MANAGEMENT.
Apc_index_mismach.
Kernel_auto_boost.
Dpc_watchdog.
Irql_not_less_equal.

Son düzenleme:
Çözüm
Teşekkür ederim yardımınız için. İncehesap’a kargolayacağım mecbur.

Güç tüketiminden dengeli (önerilen) + işlemci Max güç ayarını %70 -min %15 yaptım düzeldi. O. O
Opera bilgisayarın kaynak kullanımlarını sınırlandırıyor. Bu da bilgisayarın doğru çalışmasını engelliyor. Aynı durumu arkadaşımın bilgisayarında da yaşadık. Sorunumuzun çözümü Opera'yı kullanmamak oldu. Opera kullanınca mavi ekran hatası alıyordu. Edge kullanmaya başladı. Hatalar gitti.

Opera bilgisayarın kaynak kullanımlarını sınırlandırıyor. Bu da bilgisayarın doğru çalışmasını engelliyor. Aynı durumu arkadaşımın bilgisayarında da yaşadık. Sorunumuzun çözümü Opera'yı kullanmamak oldu. Opera kullanınca mavi ekran hatası alıyordu. Edge kullanmaya başladı. Hatalar gitti.
Benzer bir şeyi ben de yaşamıştım. Opera kullanmamak iyi bir çözüm olabilir.

Merhaba sistemimi alalı 1 yıl oldu yaklaşık ve sürekli mavi ekran hatası yiyordum. Windows 11 geçeyim belki bir ümit düzelir dedim şimdi de siyah ekran hatası yiyorum.
Arada aniden donup kalıyor. Açtığım tarayıcı Opera çöküyor.

AMD Ryzen 5 3500X - MSI B451-A Pro Max - Team T-Force Vulcan TUF Gaming 2x8 RAM - XFX doublue dissipation RX 5700XT 8 GB ekran - James Donkey 1 TB SSD.

Kernel_security_check
Systeam_service_exception
Driver_irql_notless.
Page_fault.
MEMORY_MANAGEMENT.
Apc_index_mismach.
Kernel_auto_boost.
Dpc_watchdog.
Irql_not_less_equal.
Bilgisayarda overclock var mı acaba?

Benim bildiğim kadarıyla yok ama çok anlayan birisi değil. Bilmeden BIOS'dan bir şey yapmış olabilir miyim emin değilim. Hazır sistem olarak aldım İncehesap'tan. BIOS'dan yaptığımı hatırladığım tek şey RAM MHz'ını arttırmaktı profile 1 deyip.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim kadarıyla yok ama çok anlayan birisi değil bilmeden BIOS'dan bir şey yapmış olabilir miyim emin değilim. Hazır sistem olarak aldım İncehesap'tan. BIOS'dan yaptığımı hatırladığım tek şey RAM MHz'ını arttırmaktı profile 1 deyip

Yanlış bilgi verdiğim için mesaj sildim, kusura bakmayın. Arkadaş BIOS'tan XMP ayarı yapmış. Ben hız aşırtma ile karıştırmışım :) Benim hatam.

Son düzenleme:
Söylemediniz. LOTR manyağı bey. Napmalıyım sizce arkadaşlar tavsiye verebilecek dosyalardan anlayan birisi var mı? İncehesaba geri mi yollayayım kasayı Ankara'dan İstanbul'a 1 ay sürer gelmesi yoksa benim halledebileceğim bir şey mi?

Söylemediniz. LOTR manyağı bey. Ne yapmalıyım sizce arkadaşlar tavsiye verebilecek dosyalardan anlayan birisi var mı? İnce hesaba geri mi yollayayım kasayı Ankara'dan İstanbul'a 1 ay sürer gelmesi yoksa benim halledebileceğim bir şey mi?

Biraz bekleyin hocam, öğleden sonra biraz daha hareketlilik olur forumda. Minidump dosyalarınızı yorumlatalım. Ona göre hareket edersiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı