Keşke bir abim olsaydı, öz güvenli olurdum

Abin olmasıyla özgüvenli olmanın alakası yok. Gerçek baba yarısı amca değil abilerdir. Hata yaptığında enseye şaplağı atar ancak arkanda da dururlar baba gibi. Babanın aksine üzerinde tuhaf deneyler de yapabilir. Baba-arkadaş karışımı gibi bir şey olur. Özgüven senin içinden gelen bir şey. Abisi olup da içine kapanan çok insan tanıdığım gibi en büyük veya tek olup da özgüven sahibi insanlar da tanıdım.

Özgüvenle ilgisi yok bence. Ancak diğer söylediklerine katılıyorum.

Bana kendi deneyimlerini falan anlatırdı bende bilgi sahibi olurdum, daha rahat konuşurduk. Keşke senin gibi öğretmen abim olsaydı ne güzel olurdu🙂 benim abim öğretmen derdim.
Öz güvenle hiçbir alakası yok, inan bana. Diğerlerine katılıyorum ancak. Kendimi bildim bileli bir abim var ve aramızda 10 yaş var. Bir süreden sonra birbirinizle yabancı olmaya başlıyorsunuz. Kim ne derse desin. Eninde sonunda gerçekleşiyor bu. Herkesin kendi hayatı var sonuçta. Hak vermek de lazım.
İyi ve seni anlayan bir abin olursa neden yabancı olasın ki hocam🤔
Abin olunca ne kadar iyi olursa olsun öz güvensiz oluyorsun çünkü tüm özgüveninin içine ediyor.
Test edildi, denendi, onaylandı ✅

Öyle olacaksa hiç olmasın, benim istediğim abi iyi biri olacaksa olsun.
Kardeşin var mı?

Yok hocam.
Bir Abi'nin olması seni öz güvenli yapmaz dostum öncelikle bunu bil. Neden diyecek olursan bunu yaşadım, denedim. Abim var kendisine abi demek bile içimden gelmez adı ile seslenirim sadece. Ve hep şunu derim keşke bir ablam veya kız kardeşim olsaydı. Çünkü iki erkek kardeş olduğu zaman ya o iki kişi çok iyi anlaşır her dertlerini paylaşır ya da benim gibi kanlı bıçaklı olur. O yüzden kendini kasma kardeşin varsa senden küçük sen ona güzel bir abilik yap.

Neden ki hocam 🤔 abin sana adı ile seslenecek kadar ne yapmış olabilir.

Şimdi bana da lazım o abiden bir tane...

Keşke olsa ama maalesef işte.
Abiye bağlı bu kankam. Türkiye'de birçok abi kardeşine psikolojik baskı uyguluyor. Söylediğinin aksine kardeşler daha öz güvensiz yetişebiliyor. :D

Yani bilmem, ki ben hiç baskıcı abi görmedim, ama abim olmasa bile yeterince evdekiler baskıcı.

Bana kendi deneyimlerini falan anlatırdı bende bilgi sahibi olurdum, daha rahat konuşurduk. Keşke senin gibi öğretmen abim olsaydı ne güzel olurdu🙂 benim abim öğretmen derdim.

Yok hocam.

Şöyle söyleyeyim bu zamana kadar hiçbir abiliğini kardeşliğini görmedim o yüzden.

Bazen düşünüyorumda keşke bir abim olsaydı. İyi kalpli, beraber sohbet edeceğim, arkadaş gibi olacağım bir abim olsaydı her şey daha güzel olurdu. Daha öz güvenli falan olurdum.

Benim abim var, ben neden depresyondayım? 🥲

Abin olunca ne kadar iyi olursa olsun öz güvensiz oluyorsun çünkü tüm özgüveninin içine ediyor.
Test edildi, denendi, onaylandı ✅

Doğru.

Ben abimle konuşmaya çekiniyorum. Çok sinirli bi varlık. Aramızda 2 yaş var fakat ağzıma kürekle vurucakmış gibi bi tipi var.

Bana biraz bahane gibi geldi. Özgüven kazanmak kolay değildir ama kaybetmek kolaydır. Kendinizi başarılı olacağınız bir işe verip sonuna kadar götürün. Çok basit bir şey de olabilir. Bir şeyler başarmak insanın özgüvenini arttırır ve ileride daha büyük şeyler başarmasına yardımcı olur.

Yok hocam.

Kardeş veya abi-ablanın olmaması berbat bir durum😣 Bende seninle aynı durumdayım...

Yeni konular

Geri
Yukarı