Kettle şalter attırır mı?

Yurt ortamı malum, ki 10 amper bile tam sınır değer. Mevzu elektrik olunca biraz pay bırakmak lazım.
Tabi tabi, ya benim demek istediğim eğer orada 10 amper ve üzeri sigortaya bağlı priz varsa başka hiçbir şey bağlamadan kettle çalıştırabilir. Aslında oda biraz sınır olur gibi belki onuda attırır. O kadar hassas kalibre edilmiş olmayabilirler.

Görevli arkadaş voltajı arttiramaz. Voltaj enerji dağıtımı sirketi tarafindan, standart olarak 220-230 V arası verilmektedir. Sanayi hattı diye tabir edilen trifaze ise 380 V olarak verilir.

Bazen voltaj düşüklüğü veya dengesizliği olduğunda, yine elektrik dağıtım şirketi tarafından fazlar arası bir düzenlemeye gidilebilir veya bölgenizde bulunan trafo değişikliğine kadar ilerleyen bir süreç olabilir.

Bu sebeplerle voltajı, kaldığınız yerde bulunan görevli arkadaş arttiramaz. Şunu deseniz anlarım, işten anlayan bir elektrikçi sigorta vb değişikliği yaparak problemi çözebilir.

Biraz araştırırsanız sallamadigimi anlarsınız.

Dostum standardın 220 - 240V olduğunu ben de biliyorum, sorduğumda odalara giden voltaj veya amperde azaltma uyguladıklarını söylediler. Ben de artırma yoluna gittim yeni ve daha yüksek değerde şalter taktılar odaya, çok biliyorsun yani, tebrik ederim.

Dostum standardın 220 - 240V olduğunu ben de biliyorum, sorduğumda odalara giden voltaj veya amperde azaltma uyguladıklarını söylediler. Ben de artırma yoluna gittim yeni ve daha yüksek değerde şalter taktılar odaya, çok biliyorsun yani, tebrik ederim.
İşte çklü priz varsa UPS üzerinden amper ayarı yapılıyordur belki. Prizin çkü var mı?

images (5).jpeg

Bunun doğru adını unuttum, elektrikçiler ç*klü priz der.

Görevli arkadaş voltajı arttiramaz. Voltaj enerji dağıtımı sirketi tarafindan, standart olarak 220-230 v arası verilmektedir. Sanayi hattı diye tabir edilen trifaze ise 380 v olarak verilir.

Bazen voltaj düşüklüğü veya dengesizliği olduğunda, yine elektrik dağıtım şirketi tarafından fazlar arası bir düzenlemeye gidilebilir veya bölgenizde bulunan trafo değişikliğine kadar ilerleyen bir süreç olabilir.

Bu sebeplerle voltajı, kaldığınız yerde bulunan görevli arkadaş arttiramaz. Şunu deseniz anlarım, işten anlayan bir elektrikçi sigorta vb değişikliği yaparak problemi çözebilir.

Biraz araştırırsanız sallamadigimi anlarsınız.

Standart 220v civarıdır da KYK'lar da farklı bir değer söz konusu değildir değil mi? 120v gibi bir şey duymuştum kaynağı sağlam değil ve bu işlerden de anlamam.

Standart 220v civarıdır da KYK'lar da farklı bir değer söz konusu değildir değil mi? 120v gibi bir şey duymuştum kaynağı sağlam değil ve bu işlerden de anlamam.
Türkiye' de şebeke 220 dir farklılık söz konusu değildir.
110-120 amerika benzeri yerlerde.

Geri
Yukarı