Keylogger yemiş olabilir miyim?

Bilgisayarımda hdd ve ssd var. C sürücüm ssd, D sürücüm ise hdd. HDD'nin kablolarını çekip ssd'yi format aşamasında biçimlendirip yeniden uefi kurulum yaptım. Sonra virüs programı kurup hdd'nin kablolarını takıp tarama yaptım. Formattan sonra virüs bulunmadı. Fakat işin ilginç yanı formattan sonra hesaplarım ele geçirildi. Şu an Kaspersky kurulu.
Format atmadan önce bilgileriniz ellerine geçmiştir. Saniyesinde hesabı alıp da işlem yaptığını düşünmüyorum. Format attıktan sonra öyle denk geldi büyük ihtimal. Temiz kurulum ve tam taramadan sonra virüs bulunmadıysa bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tabii siz yine bir süre hesaplarınızı takip edin. Özellikle tüm hesaplarınızdaki güvenliği varsa 2 adımlı doğrulama yapın.

Format atmadan önce bilgileriniz ellerine geçmiştir. Saniyesinde hesabı alıp da işlem yaptığını düşünmüyorum. Format attıktan sonra öyle denk geldi büyük ihtimal. Temiz kurulum ve tam taramadan sonra virüs bulunmadıysa bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tabii siz yine bir süre hesaplarınızı takip edin. Özellikle tüm hesaplarınızdaki güvenliği varsa 2 adımlı doğrulama yapın.
Bir arkadaşım cookies olayından bahsetti. Düzenli olarak temizlememi önerdi. Bu konu hakkında düşünceniz nedir?
Hocam konuyla alakasız kanalınızın adı nedir?
Reklam olmasın şimdi söylemeyeyim. Müzik ile uğraşıyorum, kendi şarkılarım var kanalda.

Kendinize yeni bir şifre belirleme zamanı gelmiş.
Attığım siteden en az 10 karakterli küçük harf, büyük harf ve sayılardan oluşan birkaç şifre belirleyip onları bir deftere not edin. Onlar artık yeni şifreleriniz.

Bir arkadaşım cookies olayından bahsetti. Düzenli olarak temizlememi önerdi. Bu konu hakkında düşünceniz nedir?

Reklam olmasın şimdi söylemeyeyim. Müzik ile uğraşıyorum, kendi şarkılarım var kanalda.
Çerezleri birkaç ayda bir yapıyorum fakat çok bilinmedik sitelere girmediğiniz sürece bir sıkıntı olmuyor. Sadece şüphelendiğim durumlarda tarayıcı ayarlarından tüm çerezleri siliyorum. Tabii bunu yaptığınızda tarayıcıda sitelerde açmış olduğunuz tüm hesaplar, site verileri, kaydettiğiniz şifreler hep sıfırlanıyor. Üşengeç biriyseniz önermem. :D Onun haricinde dediğim gibi gündelik herkesin kullandığı ve güvenli diyebileceğimiz sitelere giriyorsanız gerek duymuyorum ben. Korsan ile torrent ile ya da bu tarz siteler ile uğraşıyorsanız temizlemenizde fayda var ara sıra.

Bir sitede yazan şeyi şifresi mi yapsın?
Bu sitede yazan şeyi şifresi mi yapsın derken? Eğer güvenmiyorsa birkaç harfini değiştirip yapabilir. Önemli olan rastgele oluşturuyor olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı