Keylogger yemiş olabilir miyim?

Arkadaşlar bilgisayarımda durduk yere Discord'tan çıkmalar falan oldu, bende acaba keylogger mı yedim dedim. İnternetten araştırdım ve böyle kullanıcılar buldum (guest, administrator, aydin ve varsayılan hesap benim kendi hesaplarım herhalde) DEFAULT10001 den şüpheleniyorum.

Dosya Ekleri

• qwewqsds.png
    qwewqsds.png
    1,7 KB · Görüntüleme: 175
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarımda durduk yere Discord'tan çıkmalar falan oldu, bende acaba keylogger mı yedim dedim. İnternetten araştırdım ve böyle kullanıcılar buldum (guest, administrator, aydin ve varsayılan hesap benim kendi hesaplarım herhalde) DEFAULT10001 den şüpheleniyorum.
Kaspersky kurup tarama yapmanızı tavsiye ederim. Total security olanı tercih edin.

Dostum öncelikle söyle söyleyim;

Eğer bilgisayarına uzaktan erişim varsa(dc kapatma gibi) genelde keylogger değil rat yemiş olursun. (eğer keylogger yemişsende üst düzey bir loggerdır bknz: hakops keylogger) ki rat yemek logger yemekten daha beterdir.

Bunu temel olarak söyle anlarsın;

Windows update ayarların kapalıysa ve buna ragmen ağ kullanımın aşırı derecede yüksek oluyorsa logger veya rat yeme olmuş ihtimalin var. (ağı yüksek düzeyde kullanmasının sebebi üst düzey loggerlar ekran görüntüsüde kaydeder ve bunuda upload eder ondan dolayı)

Bunu bilgisayarından kaldırmak istiyorsan sana tavsiyem formattır.

Ama yok atmam dersen malvera byte'ın anti malvera uygulaması sana tavsiyemdir zira bu çözümü denemiş ve onaylamış biri olarak söylüyorum kesinlikle işe yarar

Durduk yere Discord'dan çıkabilir, mevcut şifren ile girebiliyorsan şüpheli bir şey yok ortada.
Gmail'ini kontrol et, iki faktörlü doğrulamayı tüm platformlarda açabiliyorsan aç.

Şifren değiştiği zaman, başka birisi başka bir bilgisayardan girdiği zaman genelde çoğu platformlar sana mail yolluyor.

Kaspersky, Bitdefender, Norton, Eset, 360 Total Security bu antivirüslerden bir tanesini indir sistemini tarat.
CMD ile keylogger tespiti olmaz, öğrenin artık. Araştırın artık bir şeyleri. Araştırırken de doğru kaynaktan araştırın. :)

1578839519372.png

1578839550099.png

1578839736039.png

1578839826829.png

:) :) :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı